Бургазлия спечели регата “Трети март” във Варна

04.03.2019 / 14:11 0

Снимка архив

24 общо и 9-та поредна титла за Михаил Копанов  54-годишният бургазлия бе в най-възрастния екипаж (Атанас Иванов, Георги Димитров, Петър Николов и Стойчо Калудов) от всичките останали 19 лодки в първото за сезона ветроходно състезание, което е и републиканско първенство в клас Ял 6. Отборът на Копанов от клуб Порт Бургас спечели първото място с 9 наказателни точки за 9-та поредна година, съобщава Нова Варна.


Втори остана екипажът на Явор Колев от Ултрамарин с 13 наказателни точки, а на трето място завърши отборът на Балчик 3 с шкипер Николай Станев с 19 наказателни точки. Същата тройка е в класирането и за държавно първенство в клас Ял 6. Класирането е повторение на това от 2018 г. Първата регата 3 март е проведена през 1957 година, а първата си титла Копанов печели през 1981 г, когато е бил 16 години, последната му е днес, на 54 години.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама