Челси не издържа срещу последния в класирането

08.04.2024 / 00:02 0

Снимка: Pexels

Челси изпусна победата при гостуването си на последния в класирането Шефилд Юнайтед, след като в добавеното време позволи на съперника да изравни за крайното 2:2. Това се случи в мач от 32-рия кръг на Висшата лига, след който лондончани остават на девета позиция, макар и с два двубоя по-малко. Оливър Макбърни срази “сините” след изтичането на редовните 90 минути и така ги лиши от още две точки в актива.

Преди това ветеранът Тиаго Силва беше извел отбора на Маурисио Почетино напред в 11-тата минута, но Джейдън Богъл беше изравнил в 32-рата. Впечатляващ удар на Нони Мадуеке в 66-ата възстанови преднината на гостите. След това те очакваха това да им бъде достатъчно за победа, на натискът на Юнайтед в края се увенча с попадение за 2:2. Така в седми пореден двубой Челси вкарва и получава поне по два гола, предава Спортал.

По сходен начин през последния около месец лондончани не съумяха да надвият още Брентфорд (2:2) и Бърнли (2:2), с което разочароваха на фона на успехите си над Нюкасъл (3:2) и Манчестър Юнайтед (4:3). Този "хикс" пък няма кой знае с какво да помогне на Шефилд, който е на дъното и е въпрос на време да изпадне.