Черно море - БАСК изгуби от Славия след тайбрек

20.02.2021 / 01:03 0

Снимка Булфото

Драматична домакинска загуба след тайбрек волейболистите на Черно море - БАСК. Те изгубиха от Славия с 2:3 (25:21, 16:25, 25:20, 20:25, 13:15) в мач от 12-ия кръг на Суперлигата в зала "Христо Борисов". Победата пък бе четвърта за гостите в първенството.

Така "белите" са 5-и във временното класиране с 4 победи, 8 загуби и 10 точки, но преди изиграването на останалите срещи от кръга утре. Черно море пък е на предпоследното 7-о място с 3 победи, 8 загуби и 10 точки. В следващия, предпоследен, 13-и кръг Славия приема аутсайдера Арда (Кърджали), а варненци са гости на Берое 2016 (Стара Загора). И двете срещи са следващата събота (27 февруари) от 17,00 часа, пише Спортал.бг.

"Белите" поведоха в първия гейм на срещата, което се запази до средата на частта. Играта продължи точка за точка, след което домакините от Черно море поеха инициативата и спечелиха гейма след 25:21. Славия доминираше и във втория гейм, но този път не даде възможност за противодействие на варненци - 25:16 и 1:1. Черно море демонстрира повече волейболни аргументи в третата част и закономерно поведе отново в мача след 25:20.

С игра на амплитуди започна четвъртата част, но "белите" успяха да излязат от ситуацията и да се откъснат. Домакините се доближиха максимално, обаче не се случи нищо повече и така Славия вкара мача в тайбрек след 25:20. Там ситуацията бе сходна - размяна на ролите, равностойна игра, драма почти до края. Играчите на Славия, обаче, се мобилизираха и измъкнаха крайната победа след 15:13 и 3:2.

Васил Николов отново бе най-полезен за Славия с 24 точки (2 аса, 48% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за победата. Апостол Боянов (3 блока, 42% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане) и Деян Тодоров (2 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака) добавиха 19 и 18 точки за успеха. За домакините от Черно море Иван Манолов (1 ас, 41% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) и Борис Начев (7 блока!, 1 ас и 67% ефективност в атака) се отчетоха с 18 и 17 точки.ю

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - СЛАВИЯ 2:3 (25:21, 16:25, 25:20, 20:25, 13:15)
ЧЕРНО МОРЕ: Йоан Кайряков 8, Петър Петров 7, Иван Манолов 18, Кристиян Димитров 7, Борис Начев 17, Красимир Митев 6 - Борис Димов-либеро (Данаил Димов, Иван Йорданов 1, Пламен Пацов, Даниел Вълев, Борислав Желязков-либеро)
Старши треньор: ЮЛИЯН ТУПАНКОВ
СЛАВИЯ: Борислав Николов 5, Деян Тодоров 18, Васил Николов 24, Апостол Боянов 19, Цветослав Николовски 9, Виктор Бодуров 8 - Алекси Мицев-либеро (Денислав Христов-либеро)