Черно море (2006) изпусна Дунав във Варна за Купата на БФС

21.10.2021 / 21:03 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Футболистите на Черно море, родени 2006 година, завършиха 2:2 с Дунав Русе в първия си мач от 1/16-финалите за Купата на БФС. “Моряците” на Тодор Каменов могат да съжаляват, че не взеха преднина преди реванша, тъй като създадоха куп голови ситуации, но не успяха да ги реализират.

Още във 2-рата минута Александър Киров изведе варненци напред в резултата, а в 15-ата минута Георги Венциславов се разписа за 2:0, след като засече с глава центриране от корнер.

След бързите два гола Черно море намали темпото, което доведе до гол за Дунав в 35-ата минута. През първата част Георги Пасков и Кристиян Стоянов пропуснаха да вкарат от много добри позиции.

След почивката Черно море продължи да диктува събитията на терена и бе по-стойностният отбор, но противно на логиката допусна втори гол. Той падна в 55-ата минута след центриране от фаул край тъчлинията, като топката премина през куп играчи и влетя в мрежата за варненци за 2:2. До края на мача Черно море отново създаде страхотни атаки, но така и не успя да ги завърши по най-добрия начин.

Реваншът в Русе е на 28 октомври от 14,30 часа.

Съставът на Черно море (2006): Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Денис Хаджиев (41-Иво Николов), Пламен Аршев, Кристиян Стоянов (41-Димитър Ковачев), Георги Пасков (60-Даниел Георгиев), Кристиян Евдокиев, Александър Киров.