Черно море (U19) разгроми Славия в София

13.06.2021 / 13:25 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Талантите на Черно море записаха разгромна победа с 4:0 при гостуването си на Славия в мач от 32-рия кръг на Елитната група до 19 години. С успеха “моряците” на Мартин Христов се изкачиха на втора позиция с 65 точки, с пет по-малко от лидера Лудогорец и с две повече от третия Ботев Пд.

След първо полувреме без много голови ситуации, варненци все пак поведоха в резултата още преди почивката. Николай Златев центрира в наказателното поле, където Росен Стефанов с глава реализира за 1:0.

Черно море започна ударно втората част и само три минути бяха необходими “зелено-белите” да отбележат втори гол. Самостоятелна акция на Светослав Николов приключи с прецизен пас към Раодослав Златев, който насочи топката покрай вратаря за 2:0. “Моряците” продължиха да създават повече ситуации и след като Николай Златев, Светослав Николов и Мартин Милушев пропуснаха да отбележат, дойде 65-ата минута, в която Радослав Златев направи резултата класически след самостоятелен пробив през центъра и удар от средна дистанция – 3:0.

Крайното 4:0 оформи Мартин Милушев, който бе изведен сам срещу вратаря от Калин Георгиев и не сгреши. Единствената опасност пред вратата на Калин Георгиев бе в самия край на двубоя, но стражът на варненци успя да спаси.

В следващия кръг Черно море приема тима на ЦСКА. Срещата е в събота от 18 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Златин Станков, Павел Труфев, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Калин Георгиев, Николай Златев, Светослав Николов, Мартин Милушев, Денислав Славов, Радослав Златев (Стефан Петков, Алекс Цеков, Петър Иванов, Теодор Тотев, Иван Томов).