Черно море-БАСК удари Добруджа с 3:1

17.11.2017 / 21:01 0

Волейболистите на Черно море-БАСК записаха страхотна победа над Добруджа 07 (Добрич) пред своята публика в мач от 8-ия кръг на Суперлигата за мъже. Варненци биха с 3:1. Гостите поведоха след 25:22 в първия гейм, но "баските" взеха следващите три с 25:19, 25:12 и 25:22 и се поздравиха с успеха.

Още преди началото на срещата стана ясно, че Добруджа остава без диагонала Велизар Чернокожев, който замина на проби в Турция.

Двата отбора започнаха оспорвано срещата, но гостите от Добрич успяха да се измъкнат в първата част и поведоха в резултата. След това варненци се добраха до лесно изравняване в геймовете, а до края на мача не срещнаха никакви трудности, за да се поздравят с победа.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга, Черно море заема пета позиция с актив от 4 победи, 4 загуби и 12 точки, а Добруджа 07 е на седмо място в таблицата също с 4 победи, 4 загуби и 11 точки.

В следващия кръг на 24 ноември Черно море приема Левски във Варна, а ден по-късно Добруджа 07 е домакин на Хебър (Пазарджик).