Черно море-БАСК взе само гейм срещу Левски във Варна

02.02.2019 / 21:01 0

Тимът на Левски София постигна десета победа в Суперлигата, след като се наложи като гост над Черно море (Варна) с 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:18) в мач от 15-и кръг, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Волейболистите на Владо Николов добавиха нови три точки в актива си и се върнаха на третата позиция в класирането с 28 точки (10 победи, 5 загуби). Черно море е девети с 14 точки (3 успеха, 12 поражения).

Гостите от столицата доминираха на терена в първите две  части, след което позволиха на варненци да намалят пасива си на 1:2 гейма. В решителната четвърта част обаче "сините" отново поеха инициативата и затвориха мача след 25:18.

В следващия кръг Левски се изправя срещу ЦСКА във второто вечно дерби за сезона в зала "Универсиада". Срещата е на 7 февруари (четвъртък) от 18:30 ч. "Моряците" гостуват на Пирин (Разлог) ден по-късно.