Черно море-БАСК затрудни Нефтохимик, но успя да вземе само гейм във Варна

10.03.2019 / 19:52 0

Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с 3:1 (25:20, 15:25, 26:24, 25:20) над Черно море в отложен мач от 10-ия кръг на Суперлигата, изиграл се днес във Варна.

Срещата в зала "Христо Борисов" обаче изобщо не беше лесна за шампионите, които доста се поизпотиха докато измъкнат трите точки от непретенциозния тим на домакините от морската столица.

Гостите успяха да наложат темпото си в първия гейм, който без особени трудности затвориха за около 30 мин. Във втората част нещата на игрището изглеждаха доста по-различно. Волейболистите на Черно море намериха правилния ритъм и бързо дръпнаха в резултата, като в края преднината им достигна до 11 точки (20:9). Те успяха да изравнят резултата, а в следващия гейм отново скъсаха нервите на съперника си. Въпреки, че изоставаха, в края варненци успяха да изравнят (24:24), но опитът на Нефтохимик сложи точка на гонитбата. В последната част гостите поеха инициативата и не позволиха изненади до края.

След успеха, кръг преди края на редовния сезон в Суперлигата, Нефтохимик се изкачи на трета позиция в класирането с 15 победи, 6 загуби и 44 точки. Черно море остава на десето място в таблицата с 5 победи, 16 загуби и 19 точки.

В последния кръг на 13 март (сряда) Нефтохимик 2010 ще приеме Пирин, а на 15 март (петък) Черно море гостува на Добруджа 07 (Добрич).