Черно море Одесос гази при девойките

09.05.2018 / 19:32 0

Баскетболният Черно море Одесос записа категорична победа срещу БШ Миньор с 95:55 в първия мач от държавното първенство по баскетбол за девойки U19, пише BGbasket.

В зала „Общинска“ в Стара Загора варненки изиграха страхотно първо полувреме в сблъсъка от група В, за да си осигурят победата отрано. Утре те ще се изправят срещу Септември 97, а перничанки - срещу Рилски спортист.

Баскетболистките на Венцеслав Гечев изиграха страхотна първа част, която спечелиха с 39:9, а до почивката направиха разликата цели 40 точки за 60:20. Те спечелиха и следващия период, а Миньор взе последния, като разликата от почивката остана и крайна.

Юлияна Вълчева бе над всички на терена с дабъл дабъл от 42 точки и 23 борби, 20 плюс 11 борби и 6 асистенции добави Илияна Георгиева, 12 точки записа Адриана Балтанова, а с 11 точки и 18 борби се отчете Мария Генчева. За Миньор с 16 точки завърши Дарина Чимева, а с 12 точки и 9 борби се включи Мартина Николова.

В другия мач от група В Рилски спортист също записа категорична победа. Самоковки се наложиха над Септември 97 с резултат 78:49, след като контролираха целия мач. Програмата за утре предвижда самоковки да се изправят срещу БШ Миньор, а столичанки – срещу Черно море Одесос.

Рилецо ограничи съперника си до 10 точки за всяка от първите две части и на почивката вече имаше преднина от 26 точки. Септември започна третата десетка със серия от 11:1 и стопи част от изоставането си, но до края на й самоковки запазиха комфортен аванс от 16 точки. Баскетболистките на Борислав Трифонов спечелиха последния период, а с това направиха успеха си категоричен.

За победителките 17 точки и 7 борби регистрира Радина Живачка, а с по 11 се отчетоха Валентина Клисарска и Моника-Лъки Радойкова (8 борби). За Септември най-резултатна с 14 точки беше Михаела Петрова, а 9 отбеляза Борислава Денчева.