Черно море Тича допусна обрат като гост на Спартак (Плевен)

21.11.2022 / 21:27 0

Снимка: Петел, архив

Спартак Плевен продължава без загуба от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът записа шеста поредна победа, след като в зала „Балканстрой“ надви Черно море Тича с 82:78 . Домакините спечелиха най-вече след по-силно второ полувреме, след като наваксаха двуцифрено изоставане в хода на срещата. Големият герой пък бе юношата на "моряците" Николай Стоянов, вкарал 29 точки, включително и ключови стрелби за обрата, съобщава BGbasket.com.

В следващия кръг отборът на Тодор Тодоров гостува на Шумен, докато баскетболистите на Кирил Болшаков, които вече са с баланс 3-3, приемат Левски.

Домакините поведоха с 9:4 в началото на мача и поддържаха аванс в следващите минути. Водени от Тач Ънру обаче, „моряците“ вкараха 7 безответни точки и обърнаха за 15:14. Последваха размени на водачеството, а след първата част гостите водеха с 26:25 след общо 12 точки именно на гарда. Силно за Спартак пък стартира Мартин Маринов с 10.

Подемът в играта на Черно море продължи и през втория период, а две минути и половина преди почивката тимът дръпна с 43:34 след тройка на Ънру – първа за отбора в мача изобщо. Спартак обаче изигра по-добре оставащото време до края на частта и след точни стрелби на Станимир Маринов и Николай Стоянов, на почивката намали за 40:43.

Серия от 7:0 в полза на варненския тим даде старт на второто полувреме и разликата стана двуцифрена за първи път в мача. Малко след това обаче той на практика остана без Михаил Молдов, който получи четвърто лично нарушение. Черно море имаше преднина от няколко точки в следващите минути, но в края на частта баскетболистите на Тодор Тодоров направиха серия от 11:1 с три поредни тройки и решителният период започна при 64:61 в тяхна полза.

Николай Стоянов продължи силните си изяви и в началото на заключителната четвърт, а Спартак се откъсна със 75:61. Повече от пет минути гостите така и не успяха да се разпишат и но след това на свой ред отвърнаха с 11 поред, 7 от които на Лъчезар Тошков, и почти заличиха изоставането си. Кош на Стоянов отново даде спокойствие на домакините и те не изпуснаха водачеството си до последно.

Освен с 29 точки, Николай Стоянов записа още 7 борби и 5 асистенции. Мартин Маринов реализира 14 точки.

За „моряците“, които играха основно със седем баскетболисти през целия мач, Тач Ънру реализира 23 точки. С 20 е Лъчезар Тошков, а с 11 и 18 борби е Ейврил Уба.