Черно море Тича изгуби от Балкан във Варна

30.03.2021 / 20:58 0

Снимка Pexels

Баскетболистите на Черно море Тича продължиха черната си серия в елита на България. Варненци изгубиха от Балкан със 78:99 в своята зала "Христо Борисов". Победата бе 15-за гостите през сезона.

Ботевградчани отново взеха мача в третата част, в която реализираха 6 от 16-те си тройки в срещата, пише bgbasket.com.

Въпреки огромната пауза, в която бе и коронавирус пандемията, обхванала 2/3 от състава на Черно море последните две седмици, варненският тим излезе освободено и изглеждаше отлично през първото полувреме. Домакините бяха без Пламен Алексиев и Михаил Молдов, но въпреки това в един от най-пълните си формати този сезон.

Балкан бе във Варна без местното момче Божидар Аврамов, като вероятно разчиташе и на традицията да побеждава без проблем "моряците" вече няколко поредни сезона. Като титуляр стартира Станимир Маринов, за първи път през сезона в НБЛ.

Високите играчи на Черно море Георги Боянов и Терънс Томпсън се справяха страхотно, като варненци имаха много силен процент в подкошието и печелеха борбата.

Балкан от своя страна успя да вкара шест тройки до почивката, и макар в първата част на няколко пъти да изгуби водачеството, във втората държеше минимална преднина за 45:42 на почивката.

Две тройки и в началото на третия период за първи път направиха разликата двуцифрена в полза на ботевградчани, които излязоха от съблекалнята доста концентрирани и агресивни. Нападението на Черно море пък доста се загуби в тази отбрана, а тройките заваляха за Балкан, за да качат аванса до 16 точки с избухване на Крис Минков.

"Зелените" просто не спираха да бележат кош след кош, а след 13-2 почти си решиха мача. В края на третата част гостите водеха с 22, след шест тройки в тази десятка. Интересното е, че Балкан реши и предишното си гостуване във Варна с подобна трета четвърт и 30:14 в нея, докато днес вкара 33 срещу 14.

Черно море се възползва от отпускането на гостите и направи серия от 10-0, за да се върне по-близо до съперника. Липсата на тренировки и игрова практика обаче липсваха в отбора на Галин Стоянов, докато ритъмът на Балкан бе достатъчен за нов успех. Балкан отговори на поредицата на съперника със своя от 9-0, за да възстанови солидната преднина.

Седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха Дарко Балабан с 15, Сияни Чеймбърс с 14 и Крис Минков с 13. На никой не му се наложи да играе повече от 25 минути в мача.

Терънс Томпсън завърши с 19 точки и 14 борби за Черно море, Георги Боянов завърши с 12-те си точки от първото полувреме, а Мартин Стефанов вкара 14.