Черно море Тича измъчи шампиона в Ботевград

21.10.2023 / 20:57 0

Снимка Фейсбук, Фен страница на БК Черно море Тича

Варненските баскетболисти оказаха сериозна съпротива на шампиона в неговата зала.

Балкан записа втора трудна победа от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. На свой терен в „Арена Ботевград“ шампионите надвиха Черно море Тича с 86:80. Те изоставаха почти през цялото второ полувреме, на моменти и с двуцифрена разлика, но силни финални минути им донесоха успеха.

В тази среща гостите бяха и без водещия си реализатор в предишните две срещи - Къртис Джоунс, пише bgbasket.com.

След този двубой отборът Петър Златанович е с баланс 2-1, като му предстои дерби с Рилски спортист у дома, докато тимът на Кирил Болшаков ще приеме Спартак Плевен в търсене на първия си успех през сезона.

„Зелените“ започнаха мача с по-висока стартова петица. Именно по-точният мерник под коша им позволи да вземат леко предимство през първата четвърт, след която да водят с 26:19.

Малко след началото на втория период преднината им стана и двуцифрена, но силна серия на Черно море Тича възстанови равенството – 33:33. Макар за кратко Балкан отново да излезе напред след това, пропуските на тима ставаха все повече. Стрелбата на гостите се подобри значително и на почивката бяха те напред с 47:40 след 13 точки на Костадин Лазаров.

На два пъти авансът на „моряците“ достигаше и 11 точки след паузата, но водени от Димитър Димитров и Николай Грозев, домакините скъсиха дистанцията само на 3. До пълен обрат обаче не само, че не се стигна, а преди заключителната четвърт варненският тим отново се откъсна, този път с 66:57.

Натискът на Балкан се засили в оставащото време и две минути и половина преди края тимът отново излезе напред при 79:77. Последваха нови размени на водачеството, а при оставащи 48 секунди ключова тройка на Девин Харис даде 4 точки преднина за отбора му. Два точни наказателни удара на Димитър Димитров увеличиха още разликата след това, като именно те оформиха и крайния резултат.

В основата на успеха бе Димитър Димитров с 24 точки и 6 борби. Девин Харис има 13 точки, а 12 добави Николай Грозев.

За варненския тим Костадин Лазаров реализира 17 точки, с 16 е Тач Ънру, 15 и 6 борби има Ейврил Уба, а Мартин Йорданов се отчете с 11 точки и 8 борби.