Черно море Тича не успя да се опре на Рилски спортист във Варна

01.04.2023 / 20:34 0

Снимка: Петел, архив

Рилски спортист записа 22-та си победа в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надви домакините от Черно море Тича със 108:74, съобщава БТА. Момчетата на треньора Людмил Хаджисотиров имат и 3 загуби в шампионата. Варненският тим игра в срещата без трима свои основни играчи - Ейвърил Ъгба, Михаил Молдов и Лъчезар Тошков, което оказа силно влияние върху представянето на отбора. Черно море Тича е с баланс от 6 победи и 18 поражения.

Гостите стартираха ударно мача и след като поведоха с 4:0, те започнаха да трупат преднина, която след близо 6 минути игра стана 13 точки – 17:4. Домакините не успяваха да се противопоставят на агресивната игра на играчите на Рилски спортист, които показаха и отлични действия в защита.

Лидерът във временното класиране в НБЛ взе без никакви проблеми първата част с категоричното 32:10.

През втория период за почти три минути игра преднината на гостуващия тим набъбна до 30 точки при 45:15. Почти четири минути преди почивката гостите дръпнаха с най-големия си аванс – 33 точки при 55:22. На полувремето резултатът бе 61:30 за момчетата на треньора Людмил Хаджисотиров.

През първите две части на мача домакините успяха да реализират едва 1 тройка от 13 опита, докато гостите бяха доста по-ефикасни и вкараха 6 тройки от 13 опита.

След почивката играта бе равностойна. Черно море Тича започна по-добре и за почти 2 минути вкара 10 срещу 2 точки, с което домакините намалиха изоставането си до 23 точки – 40:63. Играчите на Рилски спортист обаче веднага отвърнаха и отново започнаха да увеличават преднината си, която 4.20 минути преди края на третия период стана 32 точки – 76:44.

Две минути и половина преди края на третата четвърт авансът на гостите стана 34 точки – 79:45, а преди последната част резултатът бе 83:51 за Рилски спортист.

През последната част играта бе сравнително равностойна, но гостите успяваха да поддържат преднина от 30 и повече точки и заслужено спечелиха двубоя.