Черно море Тича потопи Балкан и влезе в осмицата

29.12.2023 / 21:25 0

Снимка НБЛ

Варненските баскетболисти скриха топката на шампиона.

Черно море Тича поднесе сензацията на кръга в Sesame Национална баскетболна лига. В последния мач за 2023 г. тимът срази колебливия в последните седмици тим на Балкан с 89:81 (19:15, 17:17, 27:22, 26:27), след като водеше почти през цялото време в зала „Христо Борисов“ във Варна, пише bgbasket.com.

Победата бе трета поредна за „моряците“, с която те вече са с баланс 6-8 и влязоха в осмицата преди визитата си на Спартак Плевен в следващия кръг. Отборът на Петър Златанович пък остава пети с баланс 8-6 и му предстои гостуване на Рилски спортист.

След като пропусна един мач заради лек проблем, Мартин Сотиров се завърна в стартовата петица на гостите, а за първи път като титуляр започна и Йордан Минчев. Шест поредни точки на Аврил Ъгба дадоха начало на мача, но много бързо съперникът стигна до обрат. Последваха размени на водачеството, а след първата част домакините водеха с 19:15, след като нито един от двата тима не успя да вкара от тройката.

Водени от разигралия се Ъгба, „моряците“ демонстрираха много точен мерник под коша и се откъснаха напред с 14. В последните повече от четири минути обаче те така и не успяха да се разпишат. Балкан реализира 10 поредни точки, включително две тройки на Димитров и Харис – първи изобщо в мача, и на почивката се доближи на 32:36.

Баскетболистите на Кирил Болшаков обаче стартираха ударно след паузата и след серия от 9:2 за две минути разликата отново стана двуцифрена. Te поддържаха комфортен аванс и преди решителната четвърт се оттеглиха при 63:54 в своя полза.

Макар стрелбата от далечно разстояние да не им вървеше през целия мач, домакините стартираха последната част с пет поредни тройки, откъсвайки се със 78:65. Балкан не се отказа и близо две минути преди края скъси дистанцията само на 7, но така и не успя да сътвори нещо повече в оставащото време.

Къртис Джоунс записа 27 точки, 7 борби и 9 асистенции за победителите, Аверил Ъгба се отчете с 24 точки и 14 борби, а Тач Ънру има 14 точки.

За „зелените“ Йордан Минчев се отчете с 22 точки и 9 борби, Майки Диксън записа 17 точки, 10 има Димитър Димитров.