Черно море Тича се даде много трудно на Балкан във Варна

24.03.2018 / 20:19 0

Балкан записа труден успех при гостуването си на Черно море Тича в среща от мъжкото баскетболно първенство. Тимът от Ботевград, който бе фаворит в този мач, се наложи над своя съперник с 81-76, но трябваше да трепери до последно за крайния успех. В този мач „зелените“ бяха без контузения Христо Захариев.

След този двубой Балкан е на първото място във временното класиране с 15 победи и 3 загуби, докато тимът на Дарин Великов е предпоследен с баланс 5-14.

В следващия кръг Черно море Тича гостува на Академик София, докато Балкан приема Академик Бултекс 99.

Гостите започнаха много добре мача и бързо поведоха с двуцифрена разлика. Постепенно обаче „моряците“ се съвзеха и след десет минути игра  се доближиха само на точка от своя съперник. През втората част Балкан отново дръпна с няколко точки, но Черно море Тича изравни за 40-40. Последваха оспорвани минути, а след тройка на Острев домакините се оттеглиха на почивката при резултат 45-43 в тяхна полза.

След паузата играта бе много оспорвана и с честа смяна на водачеството, а преди решителната част варненският тим водеше с 61-58. Драмата продължи и през заключителния период, но Балкан показа по-здрави нерви в края и спечели.

Най-резултатен за успеха бе ДиВон Уошингтън, който завърши с 24 точки и 10 борби. Брандън Фортънбъри вкара 19 точки, а Павел Иванов добави 16. Силно игра и Игор Кесар, който има 9 точки и 11 борби.

За Черно море Тича Цветослав Острев отбеляза 16 точки. С 15 е Симеон Илиев, 13 има Николай Николов, а с 11 се отчете Веселин Георгиев.