Черно море Тича спечели сребърните медали за Купата

20.05.2018 / 16:17 0

Юношите на „Черно море Тича“ завоюваха сребърните отличия в турнира за Купата на БФБ. На финала в зала „Христо Борисов“ „моряците“ загубиха от „БУБА баскет“ с 62:70.

16-годишните възпитаници на Георги Бакалов стартираха двубоя нервно и позволиха на противника да вземе аванс от 7 точки – 4:11. Последва отлична серия на варненци и те обърнаха резултата в своя полза - 20:15, в края на първата четвърт. До полувремето „моряците“ допускаха много грешки при изнасянето на топката в предно поле. Те бяха много затруднени от пресата на играчите на БУБА, които действаха много  агресивно в тези минути. Въпреки това нито един от двата тима не успяваше да се откъсне в резултата.

След почивката гостите постоянно поддържаха аванс от 4-5 точки. Столичани действаха отлично на бърза атака, докато „моряците“ трудно успяваха да атакуват в подкошието, въпреки че имаха ръстово предимство. Все пак добрата стрелба от средно разстояние ги държеше в мача.

В последните минути баскетболистите на „Черно море Тича“ решиха, че със стрелба от тройката ще обърнат мача, но това не се случи. БУБА направи няколко успешни контраатаки и минута преди края на срещата поведе с 10 точки, като това се оказа решаващо за крайния изход на двубоя – 62:70 за „БУБА баскет“.

„Поздравявам противника за успеха – сподели след мача Бакалов. – Допуснахме много грешки при изнасянето на топката. Опитах се да успокоя момчетата, но явно напрежението и емоцията им дойде в повече в този двубой. Смятам, че ще си вземем поука за предстоящия шампионат и там ще триумфираме с титлата.“