Черно море Тича стартира с убедителна победа

02.06.2019 / 10:02 0

Снимка: BGbasket

Домакинът на финалите на държавното първенство за момчета U16 Черно море Тича записа убедителна победа в първия ден от програмата.

В пълната зала „Христо Борисов“ варненци спечелиха срещу Левски с 94:56. Те започнаха ударно със серия от 13:0, като контролираха играта през цялото първо полувреме, за да стигнат до 46:30 на почивката. Черно море изигра стабилна трета четвърт, в която окончателно предреши мача и увеличи разликата до близо 30 точки, а до края запази пълен контрол и направи победата си разгромна.

Любомир Керемедчиев записа 24 точки, 7 борби и 4 асистенции за победителите, Борис Блахо добави 13 точки и 8 борби, а с по 12 точки се включиха Николай Господинов и Иван Спиров.

За Левски Марио Боянов отбеляза 14 точки, а с 9 се отчете Никола Давидов.

Днес от 19 ч. "моряците" играят с ЦСКА, а утре играят с най-трудния си съперник в Група Б - Рилски спортист.