Черно море Тича загуби гостуването си на Балкан в Ботевград

19.10.2019 / 20:08 0

Снимка: balkan-basket.com

Балкан продължава без грешка от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Йовица Арсич записаха трети пореден успех в шампионата, след като очаквано се наложиха над по-младия тим на Черно море Тича със 101:66 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“, пише BGbasket.com.

Шампионите доминираха още от началните минути и спечелиха убедително, като имаха предимство по всички показатели. Загубата бе трета за варненския тим.

Дебют за „зелените“ направиха двете нови попълнения Алекс Симеонов и Кени Хол, а в игра се завърна Марко Радонич. Тъй като тимът в момента е с 13 баскетболисти, треньорският щаб реши да извади от групата Николай Вангелов. За гостите не игра Мартин Стефанов, който е с травма в глезена.

В следващия кръг Балкан приема Рилски спортист, но преди това има мач във ФИБА Къп срещу Енисей Красноярск. За баскетболистите на Галин Стоянов предстои домакинство на Ямбол.

Началото бе по-добро за „моряците“, които поведоха с 9:5 след три поредни тройки. Много бързо обаче домакините взеха инициативата и водени от Михайло Секулович и Крис Минков, направиха серия от 15:0. Последваха равностойни минути, а след първата част Балкан бе напред с 25:18.

През втория период стрелбата на домакините от далечно разстояние потръгна. Разликата в тяхна полза за кратко надхвърли 20 точки, а на почивката те водеха с 51:33.

Ситуацията не се промени и след паузата, а Балкан продължи да увеличава преднината си. С добри отигравания в тези минути се включи Ивко Ивков, а преди заключителната четвърт тимът на Йовица Арсич водеше с най-голямата разлика в мача до момента при 76:45.

В оставащото време двамата треньори завъртяха съставите си. Последните минути бяха доста по-равностойни, но на практика мачът се доиграваше.

Най-резултатен за успеха бе Михайло Секулович с 18 точки.

За Черно море Тича с 24 точки е Джими Гавин.