Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) у дома

17.02.2022 / 21:51 0

Снимка: Pexels

Черно море Тича отстъпи с 69:85 от Спартак (Плевен) в Националната баскетболна лига в отложен мач от 12-ия кръг на редовния сезон във Варна. По този начин плевенчани излязоха еднолично на пето място в класирането с 9 победи и 7 загуби в актива си, пред Берое (8-8) и Академик Пловдив (8-9). Варненци са в дъното на класирането с победа и 16 поражения. В следващия си мач Спартак трябва да посрещне Рилски спортист на 2-ри март, а Черно море – Балкан на същата дата.

След оспорвани начални минути гостите успяха да запазят преднина и останаха напред до края на първата част, която приключи при 20:12. Варненци обаче бързо стопиха разликата в началото на втората и обърнаха, а след оспорвани минути до почивката Спартак имаше малка преднина при 42:39.

В началото на второто полувреме се стигна до нов обрат, но след серия от 11:2 Спартак отново поведе и не погледна назад до края на мача. След 30 минути игра резултатът беше 68:53, а стабилната разлика се запази и през последната част.

Плевенчани имаха много сериозно предимство под коша с 20 борби повече от съперника си. Николай Стоянов записа 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за успеха, с 18 точки и 7 борби се включи капитанът Димитър Маринчешки, а 17 плюс 8 регистрира Максим Комиенко.

За Черно море Тича с 13 точки се отчете Лъчезар Тошков, а 12 плюс 6 борби и 5 отнети топки добави Мартин Коцев.