Черно море Тича загуби при гостуването си в Плевен

06.01.2024 / 21:38 0

Снимка: НБЛ

Спартак (Плевен) се наложи драматично над Черно море Тича, с 89:85 след много оспорвани последни минути на срещата в зала "Балканстрой" в Националната баскетболна лига за мъже, пише BGbasket.

Двубоят започна обещаващо за притиснатия от кадрови проблеми Спартак. Въпреки че бе само със седмина опитни играчи за двубоя, тимът на домакините успя рано да вземе преднина от 9 точки и да повярва в себе си.

Черно море обаче бе решен да се възползва от шанса си и навакса изоставането в резултатен първи период за 26:25 след 10 минути.

Втората част премина със сериозно надмощие за плевенчани и Спартак приключи полувремето по най-добрия начин, стигайки до аванс от 13 точки.

Почивката дойде при 52:40, с 15 точки от Николай Стоянов - 13 от тях в първата четвърт.

Реакцията на Черно море след почивката бе сериозна и варненци направиха няколко поредни серии, а след едно 12-2 се върнаха в мача.

В последната част двата тима влязоха при само точка разлика в полза на Спартак. Черно море пък остана без Костадин Лазаров с пет фаула преди края на периода.

Домакините отново взеха инициатива в средата на четвъртината, когато дръпнаха със 77:71.

В заключителните три минути от двубоя обаче отново Черно море навакса, след 6 безответни точки, а минута преди сирената тройка на Тач Ънру изведе напред "моряците".

Родни Първис отговори с две точки, а след това Черно море не успя да се възползва от секундите си за атака и Брайънт Томас подпечата успеха от наказателната линия.

Мартин Коцев реализира с 3 секунди на часовника за последна надежда, но нямаше повече време за гостите.

Томас завърши с 20 точки и 9 борби, 18 вкара Ники Стоянов, 16 добави Родни Първис. Тримата играха над 34 минути всеки.

За Черно море Аверил Ъгба записа дежурен дабъл-дабъл от 28 точки и 17 борби, 18 вкара Ънру, 16 - Къртис Джоунс и Коцев добави 12 точки и 10 борби.