Черно море Тича загуби с 22 точки разлика от Балкан у дома

02.03.2022 / 22:18 0

Снимка: BGbasket

Балкан записа убедителна победа в Националната баскетболна лига. В отложен мач от 14-ия кръг в шампионата тимът надви Черно море Тича като гост със 101:79, въпреки че бе без един от основните си играчи Станимир Маринов, съобщава в BGbasket.

Баскетболистите на Даниел Клечков изиграха силни първи 15 минути на мача, но след това по-опитният състав на Небойша Видич взе инициативата и нямаше проблем да спечели убедително.

Варненският тим завърши първото завъртане на последното място с 1 победа и 17 загуби. Отборът от Ботевград е с баланс 13-4, като има още един мач – в събота срещу Академик Пловдив у дома.

Двубоят започна много оспорвано и с чести размени на водачеството. И двата тима правиха доста грешки, но домакините взеха предимство заради по-успешната си игра в подкошието и след десет минути игра водеха с 28:22.

На два пъти „моряците“ дръпваха с 9 точки в началото на втория период. Постепенно обаче Балкан започна да влиза в ритъм и четири минути преди почивката изравни за 39:39 след забивка на Николай Грозев. Подемът в играта на „зелените“ продължи и те не само, че стигнаха до пълен обрат, а след първото полувреме вече бяха напред с 51:43 след общо 25 точки на Рори и Грозев. За Черно море силно стартираха Коцев и Спиров, реализирали близо половината от точките на тима си – 22.

Подемът в играта на гостите продължи и малко след паузата те поведоха и с двуцифрена разлика. Варненци изпитваха сериозни трудности, както в нападение, така и в защита, което позволи на съперника им да натрупа солиден аванс и преди последната четвърт да води с 85:54.

През заключителната част на паркета бяха основно младите играчи на двата отбора. Серия от 9:0 за домакините даде начало на периода, като те успяха и да го спечелят, но без това с нещо да промени крайния изход на мача.

Амад Рори бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Димитър Димитров реализира 18, с 16 е Крис Минков. Николай Грозев направи дабъл-дабъл от 12 точки и 10 асистенции, а 10 точки добави Дерик Маркс.

За съперника по 15 точки реализираха Мартин Йорданов и Берк Мехмед. Мартин Коцев и Иван Спиров записаха по 14 точки, с 10 е Мартин Тодоров.