Черно море Тича записа десета загуба

03.01.2022 / 21:13 2

Снимка Pexels

Варненският тим по баскетбол записа десета загуба в елита.

Ямбол победи с 97:91 (29:14, 18:28, 26:20, 24:29) Черно море Тича като домакин в мач от 11-ия кръг от НБЛ. Това е трети успех за тима на Тони Дечев, който има и три загуби в сметката си. Варненци пък са с баланс 1-10.

Срещата започна добре за домакините, които след 10 минути игра натрупаха солиден аванс от 15 точки. Те обаче запазиха преднина от едва 5 точки след слабата втора част, която изиграха пред собствената си публика. След паузата баскетболистите на Ямбол отново доминираха и влязоха в заключителната част с преднина от 11 точки. Въпреки че момчетата на Даниел Клечков спечелиха последната четвърт, те не успяха да стигнат до обрат. В края на мача нервите на "моряците" ескалираха, като капитанът на тима Веселин Георгиев беше дисквалифициран.

По 22 точки за успеха на Ямбол вкараха Тадж Ридли и Джеремя Пейдж, 16 наниза Александър Матушев, а Дарин Иванов и Кръстан Кръстанов добавиха по 12, като центърът записа и дабъл-дабъл, добавяйки 13 борби към статистиката си.

За Черно море Веселин Георгиев се разписа със 17 точки, а Мартин Коцев вкара 16 точки, пише Sportal.bg.