Черно море бие с 4:0, Станчев и Божилов се завърнаха на терена

23.03.2018 / 13:23 8

Отборът на Черно море победи втородивизионния Черноморец (Балчик) с 4:0 в контролна среща на стадион “Младост” във Варна. И четирите гола в мача паднаха през втората част. Атанас Зехиров откри в 73-ата, а Мартин Минчев покачи на 2:0 в 78-ата. Отново той в 85-ата направи класиката, а крайното 4:0 оформи Петър Вуцов в 90-ата.

В игра за домакините за първи път тази година се появиха Стефан Станчев и Георги Божилов, които играха през цялото време, след като пребориха болките.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев даде почивка на шестима основни футболисти. Това са Георги Илиев, Даниел Димов, Радослав Василев, Аристит Н`Донгала, Благой Макенджиев и Марек Кузма. Заради контузия участие в спаринга пък не взе Мариян Огняно, а в състава не бяха и националите Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Емил Янчев, Николай Минков и Мартин Костадинов.

Първата опасност в мача дойде в 3-ата минута. Ахмед Хикмет отправи опасен удар от далечна дистанция, като топката премина в близост до вратата. В 5-ата Георги Божилов засече добро центриране на Стефан Станчев, но стражът на гостите Християн Христов изби в корнер. В 37-ата Мехди Фенуш отправи опасен изстрел, но отново Христов парира удара. В 45-ата Божилов стреля от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Две промени направи Илиан Илиев на почивката. На мястото на Дани Кики влезе Мартин Минчев, а на Мехди Фенуш – Александър Цветков. Цветков заигра като опорен халф, а Румен Касабов премина на десния фланг. В 52-рата Мирослав Енчев отстъпи мястото на младият Йордан Радев.

66–ата минута Генади Луго центрира в наказателното поле, където Владислав Мирчев свали топката с гърди към Вальо Веселинов, който от точката на дузпата стреля в аут. В 73-ата минута Черно море поведе в резултата. Мартин Минчев центрира отдясно в наказателното поле, където Атанас Зехиров на скорост заби топката в мрежата за 1:0. В 78-ата “моряците” реализираха втори гол. Мартин Минчев прониза гостите за 2:0 с удар от наказателното поле. В 82-рата Цветков засече с глава центриране на Кононго отдясно, но топката премина над напречната греда. В 85-ата Мартин Минчев напредна отдясно и с премерен изстрел вкара за 3:0, а в последната минута се разписа и синът на Вили Вуцов - Петър.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Стефан Станчев, Илиас Хасани (79-Виктор Попов), Кононго, Мирослав Енчев (52-Йордан Радев), Петър Витанов, Румен Касабов (65-Александър Стефанов), Атанас Зехиров (79-Петър Вуцов), Мехди Фенуш (46- Александър Цветков), Дани Кики (46-Мартин Минчев), Георги Божилов.