Черно море е лидер в Елитната до 19 години след победа в Плевен

28.02.2022 / 16:11 0

Снимка chernomorepfc.bg

Радост за футболни таланти на "моряците".

Черно море започна с победа пролетния дял от шампионата в Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Мартин Христов, се наложиха с 1:0 при гостуването си на Спартак Плевен в мач от 12-ия кръг на първенството, пише chernomorepfc.bg.

Единственото попадение в срещата падна през първата част чрез Павел Трюфев, който се разписа в 43-ата минута след разбъркване в наказателното поле.

Преди това на няколко пъти варненци можеха да реализират, но пропуснаха добри положения пред вратата на домакините. Първо Иван Томов намери добре Денислав Славов, който от 5-6 метра стреля над гредата. Малко по-късно Теодор Тотев бе изведен сам срещу вратаря на плевенчани, но стреля покрай вратата.

През втората част отново Черно море бе по-стойностния отбор и този, който създаваше положения, но пак “зелено-белите” не успяха да реализират куп ситуации. Иван Томов, Марин Петков на два пъти, Теодор Тотев и Тони Иванов се разминаха пред гола, а домакините завършиха двубоя без нито веднъж да застрашат вратата, пазена от Галин Григоров.

Така след успеха Черно море е лидер в класирането на Елитната група до 19 години с актив от 27 точки, с две повече от втория ЦСКА, които обаче са с мач по-малко.

В следващия кръг “моряците” приемат тима на Септември София. Срещата е на 5 март от 13, 30 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост във Варна.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Трюфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Берк Бейхан, Денислав Славов, Тони Иванов, Теодор Тотев, Иван Томов, Марин Петков (Ангелв Дочев, Симеон Николов, Мартин Илиев, Серги Кешкерян, Жечко Йорданов, Александър Йорданов, Николай Трифонов)