Черно море е на финал за Купата! Взе и втория мач срещу Локомотив след голово шоу в Пловдив

28.04.2015 / 20:51 3

Черно море победи с 3:2 като гост Локомотив (Пд) и се класира за финала на турнира за Купата на България по футбол. Първата среща във Варна завърши 5:1 за "моряците" и така варненци продължават напред с общ резултат 8:3. Утре вечер те ще разберат съперника си от мача Левски - Лудогорец, които направиха 0:0 в Разград в първия двубой.

Тази вечер гостите успяха да поведат след гол на Живко Атанасов още в петата минута. Защитникът засече точно с глава центриране на Симеон Райков от корнер. След попадението Райков се размина с втори гол за Черно море, а за домакините Спас Делев бе на два пъти неточен. В 39-ата минута Локо все пак стигна до равенството като именно Спас Делев бе точен. Той се разписа от пряк свободен удар.

"Железничарите" започнаха по-активно втората част, но трудно стигат до сериозно голово положение. Удари към Илия Николов отправиха Спас Делев и Бурабия, но те не поразиха мрежата. Все пак в 67-ата минута Локо поведе в резултата. Спас Делев реализира втори гол във вратата на Черно море след изпълнение на свободен удар. Топката се удари в Кулибали и попадна във вратата на Николов. В 73-ата минута Дани Кики от няколко метра вместо да реализира трети гол за Локомотив, прати топката в аут. Пасът дойде от Делев, който центрира от дясно.

В 89-та минута Курьор изравни резултата, след като Бижев стреля от границата на наказателното поле, Витанов отрази удара, топката се върна в Бижев, който подаде на Курьор и той изравни резултата. Само минута по-късно ситуацията се повтори. Бижев подаде на Курьор пред вратата на "смърфовете", а той реализира за 3:2. До края на мача не последваха нови опасности пред двете врати. Така "моряците" взеха и втория полуфинал. Утре те ще разберат и съперника им във финала в Ловеч.

Локомотив (Пд) - Черно море 3:2

Голмайстори: Делев (39, 67); Ж. Атанасов (5), Курьор (89, 90)

Локомотив (Пд): Витанов, Стамов, Горанов (85 Карагерен), Сечков, Здр. Илиев (46 Янъков), Бурабия, Вълчев, Якимов (68 Османов), Де Врийзе, Делев, Кики

Черно море: Ил. Николов, Кулибали, Котев, Ж. Атанасов, Венков, Клок (66 паланков), Буркхардт (78 Д. Георгиев), Курьор, Стенио, Райков (60 Бакари), Бижев

Съдия: Стефан Павлов

Жълт картон: Бурабия, Османов; Бакари, Паланков