Черно море игра добре в София, но взе само точка

22.09.2023 / 19:38 0

Стопкадър Диема Спорт

"Моряците" изиграха пореден добър мач, но взехе само точка.

ЦСКА 1948 и Черно море завършиха при резултата 1:1 в мач от 10-я кръг в efbet Лига.  "Моряците'' пропуснаха да се изкачат до първото място в класирането, а домакините продължават с колебливите резултати.

Футболистите водени от Илиян Илиев поведоха след гол на Атанас Илиев в добавеното време на първата част, а домакините изравниха след почивката.

Срещата в Бистрица беше много равностойна, а през втората част "червените'' се постараха за да изравнят резултата, пише gong.bg.

Това се случи в 73-тата минута, когато Видар Кяртансон засече с глава центриране на Георги Русев и върна паритета.

Резултатът се запази до края на мача и логично двата отбора добавиха по точка към актива си.

В следващия кръг отборът от Варна играе на "Тича" с Ботев Пловдив.

За Николай Панайотов и неговите играчи пък предстои визита на Берое още във вторник.

Равностойно начало на двата отбора, ЦСКА 1948 се опитва да упражни домакински натиск.

Първата възможност за Черно море бе в 19-ата минута. След странично хвърляне топката попадна в Атанас Илиев, който стреля от границата на наказателното поле. Неговият шут с левия крак премина покрай дясната греда.

Домакините бързо опитаха да отговорят. Пет минути след положението за Черно море, Чочев стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя високо над вратата и не създаде проблеми на Дюлгеров.

Две минути преди края на полувремето, "моряците'' отново създадоха добро положение. Продължително разиграване завърши с пас на Мазир Сула към Едгар Пашеко. Ударът на последния мина малко над напречната греда.

В добавеното време на първата част падна и попадение за гостите. След удар от дистанция на Пабло Гарсия се получи малък карамбол. Атанас Илиев се оказа на точното място и с плътен удар от въздуха матира Даниел Наумов.

Страхотен шанс за ЦСКА 1948 имаше в 51-вата минута. На два пъти удари на Чочев и Русев бяха блокирани, а третият изстрел на Педриньо се оказа много неточен.

Много добър удар от дистанция пък отправи Мазир Сула в 72-рата минута, но Даниел Наумов показа касата си и изби в корнер.

Резултатът бе изравнен в 73-тата минута. Георги Русев центрира от статично положение и появилият се преди минути - Кяртансон, успя да изравни резултата с глава.

До края се водеше предимно в средата на терена и до нов гол не се стигна.