Черно море изгуби от Левски с 0:1 и отпадна от турнира за Купата

04.12.2019 / 19:21 0

Черно море изгуби от Левски 0:1 в равностоен мач от 1/8-финалите в турнира за Купата на България и отпадна от надпреварата.

Гола за успеха на домакините вкара Мартин Райнов в 23-тата минута, като това се оказа и единствения сериозен удар на "сините" във вратата през целия двубой.

Миланов центрира от корнер, Ейолфсон игра с глава, след което последва рикошет в тялото на Станчев. Топката попадна в Райнов, който пое топката и от пет метра се разписа. Гостите искаха засада, но такава нямаше, пише Sportal.bg.

Малко след това Панайотов получи картон за опасен фаул в краката на Ейолфсон. Вратарят на Левски Миятович пък изби в корнер изстрел от пряк свободен удар на Панайотов.

В 34-тата минута гол на "моряците" беше отменен. Букаси прати топката в мрежата на Миятович, но беше отсъден фаул в атака на Димов, който удари в лицето с ръка Райнов при опита си да намери по-добра позиция в наказателното поле. Отсъждането на Николай Йорданов се забави, което предизвика недоволство  от щаба на варненци. Интересното е, че страничният рефер Веселин Мишев не сигнализира за фаул.

След почивката Черно море атакуваше. Отборът имаше териториален превес и шансове за гол, но играчите на Илиан Илиев бъркаха в последния пас и Левски опази крехката си преднина. В 90-ата минута Даниел Димов бе фаулиран до линията на големия пеналт. Реферът прецени, че нарушението е извън пеналта и даде фаул.

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович; Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Станислав Иванов, Паулиньо (88 – Нуно Рейш), Дени Алар (47-Филипе Нашименто), Найджъл Робърта

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов (84 – Фахд), Васил Панайотов (78 - Илиан Илиев-младши), Патрик Андраде (72 – Аристоте Ндонгола), Родриго Енрике, Мартин Минчев, Мехди Букаси, Исмаил Иса