Черно море изгуби от Локомотив в Пловдив

08.04.2024 / 21:31 0

Снимка Сайт на Черно море

Отборът на Черно море изгуби от Лкомотив с 0:1 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига в Пловдив и остава на трето място в класирането с 58 точки. Лидер е Лудогорец с 66 и мач по-малко, пред ЦСКА - 60. Локомотив пък излезе четвърти с 53 пункта, с 2 повече от петия Левски.

Снимки вижте ТУК

Срещата започна равностойно, с повече битка в средата на терена. В 13-ата минута защитата на домакините не изчисти добре топката, която попадна във Васил Панайотов. Халфът нанесе удар, който беше блокиран. След това кълбото се озова в Даниел Димов, чийто шут премина покрай вратата. Малко след това Кристиан Томов улови удар на Атанас Илиев, пише gong.bg.

В 22-рата минута Христо Иванов получи от Бабакар Дион, напредна с топката и нанесе удар, който премина покрай вратата. Три минути след това за първи път в срещата имаше по-сериозно напрежение пред една от двете врати. Димитър Илиев напредна отдясно и подаде към Мичи Нтело. Белгиецът намери сънародника си Бабакар Дион отляво, а крилото реши да стреля по диагонала, но Иван Дюлгеров успя да улови.

В 30-ата минута "смърфовете" поведоха. Оливер Камдем отне топката от Цветомир Панов и подаде към Димитър Илиев. Капитанът на домакините напредна, след което пусна пас към десния бек, който от малък ъгъл нанесе удар и матира Иван Дюлгеров - 1:0.

"Моряците" можеше веднага да върнат гола. Васил Панайотов овладя пас от дълбочина в наказателното поле и комбинира с Атанас Илиев. Нападателят нанесе удар от десетина метра, но не намери очертанията на вратата.

В 44-тата минута Иван Дюлгеров спаси вратата си от сигурен гол. Ефе Али се оказа на 3-4 метра от наказателното поле на съперника. Защитникът отправи прецизен удар в левия ъгъл, с който националният страж се справи и изби в корнер. След неговото изпълнение Хорхе Сегура се извиси над всички, но не успя да нанесе удар с глава, а го направи с рамо и топката премина покрай целта.

В началото на втората част удар от далечна дистанция на Мазир Сула не затрудни Кристиан Томов. В 57-ата минута Ангел Лясков намери Дион отдясно. Белгиецът напредна и пусна страхотен извеждащ пас към Мичи Нтело. Нападателят обаче не успя да овладее добре топката, която се озова в обятията на Дюлгеров.

След час игра гол на Черно море беше отменен заради засада. Илиан Илиев проби отдясно, навлезе навътре и опита подаване към Атанас Илиев. Нападателят опита да играе с топката, но не успя, което заблуди Томов, а кълбото срещна гредата, след което се озова във вратата.

Варненци продължиха да играят по-добре в тези минути. Мазир Сула развинти защитата на "смърфовете" пред наказателното поле и подаде към Уеслен отляво. Бразилецът отправи коварен шут, но Томов се справи.

В 70-ата минута Димитър Илиев засече центриране на Камдем на далечната греда, но Дюлгеров улови. Малко след това Илиев напредна през центъра и реши да отправи удар от далечна дистанция, но не намери очертанията на вратата. В 78-ата минута Лясков нанесе удар с глава, с който не затрудни стража на гостите. Малко след това пробив на Владимир Медвед отляво завърши с удар в очертанията на вратата, но без да затрудно Дюлгеров.

В първата минута на добавеното време след центриране на Едгар Пашеко топката се отклони от дясната ръка на Милош Петрович, но главният рефер Никола Попов реши, че няма основание да посочи бялата точка, а решението му беше потвърдено и от ВАР.

Локомотив Пловдив - Черно море 1:0

1:0 Оливер Камдем (30)

Локо: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов (81 - 20. Милош Петрович), 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (62 - 4. Мартин Паскалев), 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (62 - 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион (71 - 17. Мартин Райнов), 14. Димитър Илиев /к/, 9. Мичи Нтело (71 - 19. Владимир Медвед)

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 15. Мартин Петков, 4. Мартин Паскалев

Треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (70 - 16. Андреяс Калкан), 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов /к/ (77 - 86. Исмаил Иса), 71. Васил Панайотов, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев (84 - 23. Едгар Пашеко), 99. Уеслен Жуниор (70 - 15. Даниел Мартин), 9. Атанас Илиев

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс Калкан, 29. Берк Бейхан, 15. Даниел Мартин, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Мартин Райнов (Локомотив); Мазир Сула, Даниел Мартин (Черно море)

Съдия: Никола Попов