Черно море изпусна Берое в "басейна" на "Тича". Откараха Ндонгала с комоцио в болница (снимки, видео)

21.05.2019 / 23:02 0

Черно море и Берое завършиха 0:0 в мач от предпоследния XXXV кръг в Първа лига на стадион “Тича”.

Двата отбора бяха силно затруднени от проливния дъжд, който се изля през първото полувреме, както и от тежкия и наводнен терен, пише Sportal.bg.

Домакините обаче създадоха далеч повече голови положения и трябва да съжаляват, че изпуснаха победата. Само в последната минута с гола последователно се разминаха Фенуш и Георги Илиев.

Така Берое ще завърши на четвърто място, а Черно море - най-вероятно на пето.

През първата част домакините бяха по-актвиният тим, но до чисти ситуации пред Душан Перниш не се стигна. Тежкият терен бе предпоставка действията на терена да се случват предимно в средата на игрището.

Черно море започна ударно второто полувреме и притисна съперника. Мощен удар на Панайотов бе избит от Перниш, а след това Ндонгала пропусна да вкара от малкия пеналт.

Впоследствие се стигна до контузии на Жоржиньо и Ндонгала, които напуснаха принудително, а Ндонгала получи комоцио и бе откаран с линейка в болница.

Берое имаше само един шанс, но шутът на Меска бе отразен от Китанов.

Към края "моряците" отново атакуваха яростно, но Мехди Фенуш и Георги Илиев не улучиха вратата от чисти позици и равенството остана.

Състави:

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Китанов, 6. Попов, 70. Димов, 4. Генев, 33. Енчев, 38. Ндонгала (71 - Кики), 7. Андраде, 21. Илиев, 71. Панайотов, 90. Минчев (81 - Родриго), 11. Жоржиньо (67 - Фенуш)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Алкан, 11. Бандаловски, 20. Леони, 19. Василев, 5. Меска, 6. Цветков, 77. Еуженио (58 - Камбуров), 73. Минчев (90+3 - Ангелов), 28. Бригидо (89 - Ст. Иванов)

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Панайотов, Енчев