Черно море изпусна да бие Царско село в голово шоу

09.05.2021 / 20:35 1

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” завършиха 3:3 със своя съперник на стадион “Тича” във Варна, след като на почивката водеха с 3:1.

Черно море откри резултата още с първата си опасност пред вратата на Царско село. Панайотов получи топката пред дъгата, освободи си пространство и с брутален шут прониза Пласид за 1:0. Само две минути по-късно Илиан Илиев засече с глава центриране на близката греда, но стражът на гостите направи фамозно спасяване. В 14-ата минута Зе Гомеш опита удар от около 20-25 метра удар към десния ъгъл, но коженото кълбо профуча на сантиметри в аут. В 17-ата минута Андерсон нахлу по левия фланг, елиминира Панов и с прострелно центриране намери свободния Костадинов, който от 3-4 метра прониза Георгиев за 1:1.

“Моряците” обаче не се стъписаха и само след три минути отново излязоха напред в резултата. В 20-ата минута Илиан Илиев сложи топката на главата на Влатко Дробаров след късо изпълнение на корнер и бранителят не сгреши за 2:1. В 42-рата минута Реян Даскалов изгуби топката в близост пред наказателното поле, но грешката му не бе наказана, след като Илиан Илиев опита да прехвърли стража на Царско село, но той успя да улови. В следващата минута варненци хванаха на контраатака своя съперник. Файсел Касми подаде към Леандро Андраде, който с прецизен пас намери Илиан Илиев, а халфът на Черно море с глава вкара за 3:1.

В 53-тата минута Пабло Гарсия отправи техничен удар, но Пласид плонжира и спаси. В 57-ата минута след огромно неразбирателство между Реян Даскалов и останалите му съотборници Андраде овладя в пеналтерията и потърси десния ъгъл на вратата, но удари страничния стълб. В 59-ата Васил Панайотов имаше възможност да вкара втория си гол в срещата, но фронталният му изстрел от петнайсетина метра попадна право у Джони Пласид.

В 62-рата минута Пабло Гарсия насочи добре топката от пряк свободен удар, но тя срещна страничната греда. В 75-ата минута Царско село намали резултата. Балтанов получи топката пред наказателното поле и с прецизен изстрел успя да вкара за 3:2. В 86-ата минута Панайотис Лука нахлу в наказателното поле и от близка дистанция шутира, но Георги Георгиев изби. Топката достигна до Емануил Манев, който изравни на празна врата - 3:3, пише  chernomorepfc.bg.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Мартин Дичев (70-Стефан Станчев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде (82-Велислав Василев), Файсел Касми (71-Павел Георгиев), Илиан Илиев (64-Родриго Вилела), Зе Гомеш (82-Исмаил Иса)