Черно море изпусна трите точки срещу 10 от Арда. Жоржиньо с пропуск от дузпа (снимки)

23.08.2019 / 22:27 1

Черно море записа пети пореден двубой без победа в Първа лига. Моряците взеха само точка при гостуването си на Арда Кърджали, въпреки че играха близо час с човек повече. Срещата на стадион "Локомотив" в Пловдив завърши при 0:0.

Още от самото начало стана ясно, че на терена ще се води здрава битка с всички възможни средства. До 6-ата минута реферът Николай Йорданов вече беше отсъдил 5 нарушения, а в първите 20 минути четирима футболисти от двата отбора получиха жълти картони. Успоредно с битката обаче не липсваха и головите положения пред двете врати. Черно море беше близо до попадение в 30-ата минута, когато Мартин Минчев центрира отлично в наказателното поле, но ударът на Жоржиньо с глава мина на сантиметри от гредата.

Методично Черно море наложи преимущество, а в 37-ата минута везните се наклониха сериозно в полза на моряците - Жордао Кардосо изведе Минчев в наказателното поле, където той беше съборен от Румен Овсепян. Реферът отсъди дузпа и показа втори жълт картон на арменеца от Арда. Ударът на Жоржиньо от бялата точка обаче беше отразен от Иван Караджов.

През тази първа част статистиката беше изцяло в полза на Черно море. Моряците имаха сериозен превес във владението на топката - 60%/40%. Отправиха 7 удара (2 точни) срещу едва 2 изстрела на кърджалийци, които нито веднъж не намериха рамката на Иван Дюлгеров. Резултатът обаче остана 0:0.

Очакванията бяха след почивката Черно море да засили още повече натиска, но играчите на Арда се бранеха грамотно и дисциплинирано, не допускайки сериозни катаклизми пред Караджов. Моряците получиха няколко шанса за удар, но като цяло чистите голови положения липсваха. В края на мача официален дебют за варненци в Първа лига записа юношата Денислав Ангелов.