Черно море на второ място в Елитната до 19 години след успех срещу Септември Сф

07.03.2021 / 19:29 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море стартира с победа пролетния дял от шампионата. “Моряците” на Мартин Христов надиграха силния тим на Септември София с 1:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Единствения гол в мача реализира Светослав Николов в 22-рата минута. Младият футболист на варненци изненада вратаря на гостите с удар от тридесетина метра. Малко преди това Мартин Милушев изпусна чисто положение за гол. До края на първата част Радослав Златев и Милушев пропиляха добри атаки, от които да вкарат втори гол, а Росен Стефанов с глава удари напречната греда след корнер в 45-ата минута.

През втората част след добри атаки по крилата на двамата братя Николай и Радослав Златеви завършиха с удари на Светослав Николов, Калин Георгиев и Мартин Милушев, но те бяха в обсега на вратаря на Септември. В 75-ата минута гостите създадоха единственото си чисто положение пред вратата на “моряците”, но Стефан Петков спаси удар от съвсем близо.

След успеха Черно море заема втора позиция с актив от 37 точки, с пет по-малко от лидера Левски и с две пред третия Лудогорец.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Росен Стефанов, Наско Янков, Алекс Цеков, Денислав Славов, Калин Георгиев, Радослав Златев, Николай Златев, Светослав Николов, Мартин Милушев (Димитър Ралчев, Павел Труфев, Радостин Желев, Теодор Тотев, Петър Иванов, Иван Томов, Паоло Пасков