Черно море направи 1:1 като гост на Локомотив (Пд) и излезе втори

01.12.2021 / 17:06 0

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море направи 1:1 като гост на Локомотив (Пд) в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига и излезе втори във временното класиране, преди утрешния мач на ЦСКА, който може да го измести. "Армейците" приемат Локомотив Сф и ако не загубят, ще се върнат на втората позиция.

"Моряците" поведоха в резултата в 12-ата минута, след като Пабло Гарсия реализира успешно дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиан Гомис срещу Евгений Сердюк. В 37-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе доста спорна, като реферът видя фаул на Живко Атанасов срещу Лукас Салинас. Димитър Илиев реализира отсъдения 11-метров наказателен удар, изравнявайки резултата.

Първото полувреме на мача под тепетата предложи много интересни положения и пред двете врати. Много активен по левия фланг на нападението на Локо Пловдив беше Парвиз Умарбаев, който на няколко пъти центрира добре в наказателното поле, но там Георги Минчев и Мартин Паскалев не успяха да реализират. За гостите от Варна най-активен беше Евгений Сердюк, който спечели дузпа за своя тим, реализирана в 12-ата минута от Пабло Гарсия. „Смърфовете“ изравниха също след 11-метров наказателене удар, при който точен беше капитанът им Димитър Илиев в 37-ата минута от двубоя.
След почивката атаките към двете врати продължиха, като с пропуски се отчетоха Карагарен за домакините и Сердюк и Василев за гостите. В 72-ата минута треньорския щаб и футболистите на „смърфовете“ с право претендираха, че Виктор Попов трябва да бъде изгонен с втори жълт картон за груб фал срещу Парвиз Умарбаев. Съдията Георги Давидов обаче не уважи претенциите им и двата отбора останаха в пълен състав. До края на мача не се стигна до нови голове и така двата отбора не излъчиха победител в спора помежду си.

В следващия, 18-и кръг на efbet Лига, Локо Пловдив ще има тежко гостуване в Овча купел на Славия. Хората на Илиан Илиев, от своя страна, ще бъдат домакинити на ЦСКА 1948.