Черно море направи драматичен обрат над Ямбол

23.12.2023 / 20:16 0

Снимка: НБЛ

Черно море Тича записа драматична победа в Sesame Национална баскетболна лига. "Моряците" направиха обрат в последната четвърт и победиха Ямбол с 93:89 като домакин в двубой от 13-ия кръг на първенството, пише BGbasket.

Така баскетболистите на Кирил Болшаков разполагат 5 победи и 8 загуби, а на 29 декември ще посрещнат Балкан във Варна. Съставът на Тони Дечев разполага със същия баланс от 5-8, като на в същия ден ще приеме Академик Пловдив.

Домакините поведоха в началото на двубояс 5:4, но два бързи коша на Питър Крис и Павел Маринов и успешен наказателен удар на Иван Лилов изведоха Ямбол на лидерската позиция. Постепенно обаче гостите започнаха да оформят преднина, която стана и двуцифрена при 23:12, но Марин Маринов и Костадин Лазаров спряха серията на противника си след две поредни тройки. Това обаче не наруши ритъма на игра на Ямбол, като за 1:38 минути баскетболистите наТони Дечев направиха нова серия от 9:0, за да си осигурят аванс при 32:18  в края на първия период.

Черно море Тича започна втората четвърт доста по-добре, като върна бързо 7 точки от изоставането си. Двата тима продължиха с размяна на кошове в следващите няколко минути, но „моряците“ стигнаха до нова серия от 9:0, за да стигнат до равенство с помощта на Къртис Джоунс, Тач Ънру и Мартин Коцев – 38:38. Питър Крис стопиха серията на домакините със забивка и точна стрелба от далечно разстояние, а Тайлът Къри се погрижи тимът му отново да излезе напред на почивката при 45:39.

След подновяването на играта баскетболистите на Тони Дечев поддържаха през цялото време преднината си между 8 и 14 точки, като домакините допуснаха седни пропуски в подкошието. Периодът се оказа както високо резултатен за двата тима, така и равностоен, като и върши при 64:72 в полза на Ямбол.

Интригата обаче се върна в последните десет минути, като Черно море Тича доминира на паркета. Постепенно баскетболистите на Кирил Болшаков започнаха да топят изоставането си, а след кош на Мартин Коцев равенството беше на лице при 83:83. Двата тима си размениха по 5 точки, а Къртис Джоунс показа железни нерви от наказателната линия за 92:88. Питър Крис пък успя да отбележи само един от двата наказателни удара, а Кирил Болшаков се възползва да вземе прекъсване 36 секунди преди края. Джоунс бе безгрешен при само единия си шут от линията, но Шакил Уолтърс допусна грешка в нападение и даде възможност на проивника си да затвори мача с успех.