Черно море не успя да изравни серията за третото място и Рилски спортист грабна бронза

24.05.2017 / 20:44 0

Рилски спортист спечели бронзовите медали в НБЛ за втора поредна година. В дебютния сезон на Людмил Хаджисотиров начело на клуба, самоковци бяха безапелационни срещу Черно море Тича в серията за третото място, която бе спечелена с 2-0 победи след 94:62 във втория мач, който се игра във Варна, пише "Спортал".

Така бронзовите отличия ще отпътуват към „Арена Самоков“ за трети път в историята на мъжкия баскетбол в града. Досега това се бе случвало през 2016 и 2013 година.

Рилски си осигури победата след шеметно второ полувреме, точно както се случи и в първия двубой, който се игра преди два дни в Самоков. Третата част се оказа разковничето за победителите и макар да водеха с 10 точки на почивката (43:33), интригата се изпари в десетте минути след подновяването на играта, в които самоковските баскетболисти добавиха още 19 точки към преднината си за 75:46. В последната част и двамата треньори дадоха шанс за изява на всички баскетболисти, с които разполагаха, а победата на гостите бе оформена за финалните 32 точки в повече - 94:62.

Еван Бруинсма вкара 27 точки и овладя 10 борби за Рилски, а Денислав Вутев вкара 24 на родния си клуб при почти перфектна стрелба - 12/13 за 2 точки. Капитанът на отбора Йордан Бозов завърши със 17 точки.

За Черно море Тича Венелин Христов с 12 и Никола Джурич с 10 бяха най-резултатните баскетболсти.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 62:94 (18:22, 15:21, 13:32, 16:19)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 6, Венелин Христов 12, Станислав Цонков 8, Никола Джурич 10, Филип Дедиер 3 (Мартин Коцев 4, Антон Диков 2, Веселин Георигев, Ангел Нацкин 3, Кристиян Кръстев 6, Мърджан Мъркович 8, Петър Христов)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дарин Иванов 2, Йордан Бозов 17, Златин Георгиев 4, Еван Бруинсма 27, Ди Джей Шелтън 9 (Адриян Секулов, Николай Стоянов 6, Самуел Франсис, Цветомир Акимов, Денислав Вутев 24, Любомир Киров 5)