Черно море падна лошо на "Тича". Педро Еуженио с хеттрик при 4:1 за Берое (снимки, видео)

17.02.2018 / 19:23 35

В повторния треньорски дебют на Илиан Илиев Черно море изгуби тежко от Берое с 1:4 в мач от XXI кръг в Първа лига на "Тича".

Така "моряците" продължават да са без победа у дома в 9 срещи поред - 3 равни и 6 загуби. За последно те спечелиха срещу Дунав с 1:0 на 27 юли 2017 година.

В герой за Берое се превърна бившият моряк Педро Еуженио с първия хеттрик в кариерата си, вкаран само за 18 минути през първото полувреме.

Първото попадение в срещата реализира новото попълнение на "моряците" Радослав Василев. В 5-ата минута той засече центриране на Георги Илиев отдясно и макар от неудобна позиция, успя да прати топката в мрежата на Перниш, пише Sportal.bg.

В 26-ата минута Педро Еуженио получи топката пред наказателното поле и след като не бе пресрещнат от противников футболист, с хубав удар я прати в долния десен ъгъл на Благой Макенджиев. Любопитното е, че това е девети гол за Еуженио през настоящия сезон в елита.

В 39-ата минута заралии пробиха отляво, топката бе центрирана във вратарското поле, Цветков успя да я изчисти, но само за да достигне до Еуженио, който от точката за изпълнение на дузпа простреля Макенджиев за втори път.

В 44-тата минута след перфектен пас на Камбуров Еуженио оформи своя хеттрик - 1:3.

В 52-рата минута след центриране отдясно топката стигна до Мариян Огнянов, който, обаче отблизо, шутира слабо във вратаря.

В следващите минути Черно море играе повече с топката, но не успява да осъществи масиран натиск и да създаде голове положение. Беройци се бранят спокойно, но не поглеждат към вратата на домакините, което показва, че основата им цел е да не допуснат гол и да запазят резултата.

В 87-ата минута Ертан Томбак вдигна отдясно и Огнянов от добра позиция би с глава над гредата.

Две минути след това Мартин Минчев се освободи триково от защитник, подаде към Огнянов, който реши да пропусне топката и тя мина покрай Георги Илиев.

В първата минута на 4-минутното продължение Мартин Камбуров увеличи резултата с майсторско попадение. Той пое технично с десния крак пас на Райнов и без да остави топката да падне на земята, а насочи технично с левачката в мрежата - 1:4.

Това бе гол №16 за Камбуров срещу Черно море. Нападателят излезе еднолично на второ място във вечната голмайсторска ранглиста в елита със 197 попадения. Далеч пред него е Петър Жеков с 253.

Съставите

Черно море: 88. Макенджиев, 6. Цветков, 9. Фенуш, 10. Василев, 16. Витанов (81 - 90. Мартин Минчев), 17. Костадинов, 18. Зехиров (58 - 3. Eртан Томбак), 21. Илиев (к), 22. Огнянов, 33. Енчев, 41. Кононго (46 - 38. Аристот Ндонгала)
Старши треньор: Илиан Илиев

Берое: 12. Перниш, 3. Желев (79 - 18 - Рубен Бригидо), 6. Иванов, 7. Райнов (к), 8. Охене, 9. Камбуров, 10. Цонев (84 - 16. Марко Адамович), 11. Бандаловски, 20. Леони, 26. Хаджиев, 77. Еуженио (90 - 15. Георги Динков)
Старши треньор: Александър Томаш

Жълти картон: Витанов/Леони, Хаджиев

Главен съдия: Стефан Апостолов, асистенти: Иво Колев и Димитър Русев

Стадион: “Тича”, 1200 зрители