Черно море падна от Балкан във Варна. Страхотна благотворителна инициатива преди началото на мача

18.12.2019 / 22:31 0

Черно море Тича загуби у дома от Балкан в двубой от Националната баскетболна лига. Гостите водеха през цялото време и спечелиха с 88:67.

Преди началото на срещата феновете в залата хвърлиха към терена куп плюшени играчки, които ще бъдат дарени на деца в неравностойно положение. Гостите също подкрепиха каузата на варненския тим и предоставиха на домакините играчки, събрани от привържениците в Ботевград. Освен това бяха представени талантите от школата на "моряците", както и състезателите на новия член на клуба - тимът в инвалидни колички на Черно море Никея, койно вече се казва Черно море Тича.

В игра за Балкан се завърна Михайло Секулович, който пропусна последния двубой срещу Академик заради здравословни проблеми. В края на срещата Черно море остана без Симеон Илиев, който се контузи при опит за борба под коша и трябваше да напусне принудително терена.

След този двубой баскетболистите на Йовица Арсич са с баланс 11-1, докато тези на Галин Стоянов са с 4-8. В последния кръг за годината за Балкан предстои дерби в Самоков срещу Рилски спортист, докато Черно море гостува на Ямбол.

Гостите демонстрираха по-висока успеваемост при стрелбата в началото на срещата. Само за няколко минути те дръпнаха с 22:12 след няколко вкарани тройки, но в края на първата четвърт „моряците“ намалиха за 18:24.

През втория период пропуските на домакините зачестиха. Шампионите направиха серия от 17:2 и се откъснаха в резултата, а на почивката водеха с 44:27 след общо 13 точки на Марко Радонич.

Подемът в играта на гостите продължи и след паузата, като увеличиха аванса си при 53:27. Последваха доста равностойни минути, а преди заключителната четвърт преднината от 25 точки в полза на „зелените“ се запази – 70:45.

Последната част бе спечелена от Черно море с малка разлика, но Балкан нямаше проблеми да спечели убедително.

Най-резултатен за победителите бе Марко Радонич със 17 точки, 16 има Дейшон Найт. С 14 е Крис Минков, а 10 вкара Димитър Димитров.

За домакините по 14 точки отбелязаха Джими Гавин и Коча Йовович, 11 има Симеон Илиев (9 борби), а с 10 е Цветомир Куртев.