Черно море падна от Левски в Каварна, Сукуп с червен картон

07.05.2017 / 19:26 13

Черно море загуби с 0:1 от Левски в двубой от 31-ия кръг на Първа професионална лига.

Единственият гол вкара Сукуна в 38-ата минута. В 71-ата "моряците" останаха с човек по-малко, след като Ондрей Сукуп получи втори жълт картон.

Въпреки много промени отборът на Левски този път надигра Черно море на Георги Иванов-Гонзо. Победата прекъсна серията от три мача без успех за 26-кратните шампиони, които вече имат актив от 59 точки. Варненци пък останаха с 46 точки, след като записаха четвърта загуба от пет мача в шампионския плейоф.

Георги Иванов-Гонзо заложи на най-доброто, с което разполага, докато Николай Митов имаше доста проблеми. Треньорът на "сините" пусна за първи път от първата минута младока Ивайло Найденов.

Столичани бяха с общо осем промени от загубата с ЦСКА-София 0:3. Единствено Мехди Бурабия, Сашо Александров и Божидар Краев играха от първата минута.

Гонзо бе направил четири промени от поражението с 0:4 срещу Лудогорец - Траян Траянов, който няма да остане на "Тича", бе извън групата, а Мартин Костадинов, Иван Коконов и Николай Минков седнаха на пейката.

Срещата започна с положение на домакините, но Борислав Балджийски не успя да се разпише. Малко след това Михаил Венков изби пред голлинията на Черно море. Последваха пропуски за Левски, като Амаду Сукуна и Бабатунде Адениджи не успяха да преодолеят Емил Михайлов. Все пак „сините“ превърнаха игровото си надмощие в гол. Той падна четири минути преди почивката, когато Сукуна се разписа след хубав пас на пробилия по лявото крило Франсис Нар.

В началото на втората част Черно море отново пръв стигна до голово положение, но ударът на Венков с глава мина над вратата на гостите. В 68-ата минута Черно море остана с човек по-малко на терена, след като Ондрей Сукуп получи два жълти картона в рамките на 10 минути и беше отстранен от игра. В края на мача последваха пропуски на Адениджи, Нар и Божидар Краев за Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Сукуна (38)

ЧЕРНО МОРЕ: Емил Михайлов, Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Александър Цветков, Георги Илиев, Борислав Балджийски, Хосе Антонио Руис Лопес, Марек Сукуна
ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Сашо Александров, Александър Александров, Давид Яблонски, Антон Огнянов, Ивайло Найденов, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Амаду Сукуна

Съдия: Ангел Ангелов