Славия превзе "Тича" след 11 години! 17-годишен бележи за Черно море, Ради Василев изгонен (снимки/видео)

23.09.2018 / 19:20 9

Отборът на Черно море допусна първа загуба от "Славия" на "Тича" след 11 години. "Моряците" изгубиха от "белите" с 1:2 в среща от деветия кръг на Първа лига.

В 13-ата минута Цветелин Чунчуков изведе гостите напред, Мартин Минчев изравни в 39-ата, а Галин Иванов донесе успеха на Славия с попадение в 46-ата минута.

В 73-тата минута героят за България Радослав Василев, който отбеляза срещу Норвегия при успеха с 1:0 в Лигата на нациите, бе изгонен за втори жълт картон и домакините доиграха срещата с 10 души.

В началото Мартин Минчев след комбинация с Дани Кики изтърва да открие в полза на Черно море, след като шутира над гредата.

В 13-ата минута Цветелин Чунчуков откри за Славия, след като получи прекрасен пас от Георги Йомов и опъна мрежата с майсторски удар по диагонала - 0:1.

Постепенно "моряците" започнаха да налагат своето темпо на игра, но не стигнаха до по-сериозни положения.

Едва в края на първата част дойде и първото по-сериозно такова, което бе и реализирано. Мартин Минчев отбеляза, след като бе оставен непокрит при центриране в наказателното поле след пас на Кононго - 1:1.

В 46-ата минута Славия отново взе преднина. Голмайстор бе Галин Иванов, а асистент отново се оказа Георги Йомов.

Черно море се опита да наложи своя стил на игра, но това оголи защитата му, която бе на път да се пропука при контрите на гостите. В 61-вата минута Димитър Велковски нацели страничната  греда от фаул след намеса и на Макенджиев.

Така се стигна до 73-ата минута, в която Радослав Василев влезе много грубо в краката на Андреа Христов и бе изгонен с втори жълт картон.

До края "белите" не се затрудниха да задържат преднината си, тъй като численото преимущество си каза думата и спечелиха на този стадион след 11 години чакане.

Така Славия събира 13 точки и заема шестата позиция в Първа лига. Черно море пък се срива до 8-ото място с 12 пункта.

Съставът на Черно море: Макенджиев, Енчев, Димов, Хасани, Кононго, Панайотов, Витанов (60-Илиев), Кики (64-Божилов), Н Донгала, Василев, Минчев (76-Фенуш)