Черно море победи Септември в Елитната група до 17 години

21.04.2018 / 20:12 0

Отборът на Черно море записа успех с 2:0 при гостуването си на коравия тим на Септември в София в мач от 24-ия кръг на Елитната група до 17 години.

“Моряците” поведоха в резултата още в 5-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Александров. Точен от бялата точка бе Даниел Стоянов. До края на първата част варненци контролираха мача и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на домакините, но така и не успяха да реализират нито една.

Второто полувреме започна с добра атака на Черно море. Велислав Василев бе изведен сам срещу вратаря на Септември, но не успя да го преодолее. Само пет минути по-късно добра възможност се откри пред Денислав Ангелов, но и той не съумя да вкара. Малко преди края на срещата домакините останаха с човек по-малко, а само няколко минути след това Денислав Ангелов вкара втори гол и оформи крайното 2:0 след добра атака.

Любопитното е, че част от футболистите на двата отбора в тази среща ще вземат участие и в финала за Купата на БФС за родени след 2000 година между тимовете на Черно море и Септември, който е в четвъртък във Велико Търново.

В следващия кръг от шампионата от Елитната група до 17 години възпитаниците на Мартин Христов приемат тима на Марек. Срещата е в събота от 10 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров (60-Радостин Желев), Светослав Николов, Велислав Василев (70-Балю Балев), Иван Иванов, Денислав Ангелов (80-Александър Димитров).