Черно море победи ЦСКА в Елитната до 19 години и докосва среброто

19.06.2021 / 20:45 0

Снимка chernomorepfc.bg

Футболни таланти на Черно море взеха престижна победа. "Моряците" победиха ЦСКА с 1:0 в мач от Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. Варненци, водени от Мартин Христов, започнаха добре срещата и в самото начало създадоха няколко бързи атаки, които не успяха да завършат по най-добрия начин.

“Моряците” откриха резултата в средата на първата част , след като Николай Златев центрира от фаул, а Марин Петков с глава реализира за 1:0. До края на полувремето Черно море пропусна да реализира втори гол. В последната минута на срещата Николай Златев засече центриране от статично положение, но нацели гредата. Топката стигна до Берк Бейхан, но младият талант не успя да я вкара отблизо.

Втората част отново започна по-добре за варненци, които държаха топката и създадоха множество атаки по двата фланга. Марин Петров бе изведен сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар мина покрай страничната греда. В 70-ата минута пък не бе зачетен гол на Черно море. След центриране от фаул и последвало разбъркване, топката влезе във вратата и бе изчистена доста зад голлинията, но съдията подмина ситуацията.

До края на двубоя “моряците” се наредиха добре в средата на терена, а гостите се опитваха с изсипани топки в половината на варненци да търсят изравнително попадение, но домакините успяха да неутрализират всички опасности.

Така кръг преди края на първенството Черно море е на второ място и при успех в последния мач срещу Сокол Марково ще се окичи със сребърните медали.

В срещата не взеха участие 8 основни футболисти, като петима от тях бяха оставени да почиват, тъй като ще започнат подготовка с мъжкия тим, а трима си намериха отбори във Втора лига, пише chernomorepfc.bg.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Петър Иванов, Павел Труфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Иван Томов, Николай Златев, Тодор Тотев, Берк Бейхан, Денислав Славов, Мартин Петков (Денислав Стойчев, Тони Иванов, Жечко Йорданов, Симеон Николов)