Черно море победи в Русе и излезе на пето място

16.02.2020 / 18:52 0

Черно море победи Дунав с 2:0 в среща от XXI кръг на efbetлига в Русе и излезе на пето място, с една повече от Берое и две от Славия, който утре гостува на Арда.

За успеха се разписаха Патрик Андраде в 5-ата минута и завърналият се при „моряците” Матиас Курьор в 53-тата.

Резултатът бе открит от гостите още в петата минута. Тогава една избита от защитата топка попадна на пътя на Патрик Андраде и той с мощен шут с левия крак прониза Благой Макенджиев, пише Sportal.bg.

В 29-ата минута Черно море можеше да удвои преднината си. Мартин Минчев бе изведен на чиста позиция срещу Манекджиев, но ударът му с десния крак срещна гредата.

В 53-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на “моряците”. Иса бе изведен сам срещу вратарят. Ударът му бе спасен от Макенджиев, но топката попадна у Матиас Курьор, който без да се бави я прати във врата.

Последваха пропуски Иса, Минчев, Курьор и Родриго, и варненци се разминаха с по-убедителна победа, която щеше да им приляга с оглед на превъзходството им.

Състави:
ДУНАВ: 21. Макенджиев, 11. Димов, 29. Колев, 22. Милчев, 18. Исаевски, 8. Щерев, 7. Лазаров, 4. Цанков, 94. Ненов, 23. Митков, 99. Христов

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Митрович, 2. Панов, 5. Станчев, 27. Димов, 6. Попов (90+2 - Хантакиас), 71. Панайотов, 7. Андраде, 90. Минчев (83 – Илиев), 19. Курьор (86 – Кики), 9. Иса, 72. Родриго

Черно море победи Дунав с 2:0 в среща от XXI кръг на efbetлига в Русе и излезе на пето място, с две точки повече от Славия, който утре гостува на Арда.

Последваха пропуски на Иса, Минчев и Родриго, и варненци се разминаха с по-убедителна победа, която щеше да им приляга с оглед на превъзходството им.

Състави:
ДУНАВ: 21. Макенджиев, 11. Димов, 29. Колев, 22. Милчев, 18. Исаевски (80 -  Николов), 8. Щерев (58 - Кавалканте), 7. Лазаров, 4. Цанков, 94. Ненов (57 - Долапчиев), 23. Митков, 99. Христов

Съдия: Николай Йорданов

Жълт картон: Станчев