Черно море прекъсна черната серия, Зе Гомеш вкара първия си гол за "моряците"

27.02.2021 / 20:00 0

Снимки chernomorepfc.bg, Видео Vbox7.com

Черно море победи Берое с 2:1 на "Тича" и прекъсна черната си серия от четири мача поред без победа и вкаран гол. В 21-вата минута За Гомеш откри резултата след пас на Родриго и това бе първият гол за португалеца за "моряците". В 50-ата минута Родриго направи 2:0 от дузпа, изработена от Илиан Илиев. В 74-тата минута резервата на заралии Октавио върна едно попадение и намали резултата.

Черно море игра силно първо полувреме, в което имаше превес.

Първата опасна ситуация се откри пред Зе Гомеш от "моряците". Нападателят от Гвинея-Бисау изстреля топката по тревата, но стражът на гостите Генадий Ганев изби в корнер.

В 12-ата минута украинският вратар на Берое направи още едно спасяване, по-ефектно от първото. Ганев спря коварен изстрел с глава на Влатко Дробаров и отново запази равенството, пише Спортал.бг.

В 21-вата минута Родриго направи силна атака отдясно и намери с прострелно подаване Гомеш, който отблизо наказа Ганев - 1:0 за "моряците". Това беше първи гол за нападателя с екипа на варненския отбор. От Берое протестираха за нарушение срещу левия бек Александър Василев при акцията на Родриго. Скоро след това Василев беше сменен, тъй като се оказа, че носът му е счупен.

С това интересните ситуации пред двете врати за първите 45 минути се изчерпаха и двата състава се оттеглиха на почивка. В 48-ата минута Мартин Камбуров потърси мрежата с лек удар и Иван Дюлгеров успя да отбие.

В 50-ата минута Илиан Илиев - младши проби в наказателното поле на гостите и бе фаулиран от Александър Цветкова. Реферът Георги Димитров отсъди 11-метров наказателен удар за варненци, превърнат в гол от Родриго за 2:0.

В 73-ата минута топката се отби в горната греда на вратата на "моряците", а резервата Октавио намали с добавка - 2:1. Повторението показа, че футболистът на Берое е в засада, която не беше маркирана от страничния съдия.

Състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми (75-Пабло Гарсия), Васил Панайотов, Илиан Илиев (89-Мартин Дичев), Стефан Велев, Родриго (89-Павел Георгиев), Зе Гомеш (87-Денислав Ангелов).

Берое: Генадий Ганев, Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Ибрахима Конте (-Октавио), Илиас Хасани, Александър Василев (26-Джуниет Али), Стив Фуртадо, Кийлън Лебон (86-Иван Минчев), Еривалдо (46-Алиун Фал), Мартин Камбуров.