Черно море разгроми Верея като гост и поведе класирането (видео)

21.07.2017 / 21:01 11

Черно море постигна втора поредна победа от началото на сезона. След като миналата седмица "моряците" се наложиха с 1:0 като домакин над Витоша (Бистрица), днес тимът на Георги Иванов разби с 4:0 Верея. Срещата между двата тима беше част от втория кръг на Първа лига и се проведе на "Трейс Арена" в Бургас.

В герой за варненци се превърна Мариян Огнянов, който се отчете днес с асистенция и два гола. Останалите попадения за победителите бяха дело на Ондрей Сукуп и Цветелин Чунчуков.

Срещата започна по прекрасен начин за гостите, които излязоха напред в резултат още в 4-ата минута. Мариян Огнянов изведе по прекрасен начин Ондрей Сукуп зад отбраната на заралии. Последният технично прехвърли излезлия неразчетено Георги Аргилашки и изведе "моряците" напред в резултата.

Верея можеше да стигна до изравнителен гол още в ответната атака, но Георги Андонов пропусна от удобна позиция.

В 29-ата минута Черно море нанесе своя втори удар в мача. Авторът на първото попадение Сукуп центрира отдясно и Мариян Огнянов с глава прати топката във вратата на домакините.

До края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

През втората част Верея се опита да наложи натиск в търсене на ранен гол. Играчите на Илиян Илиев обаче нямаха представа как да пробият сгъстената отбрана на Черно море и трудно стигаха до голови положения. "Моряците" пък разчитаха на епизодични контраатаки.

В 77-ата минута гостите направиха резултата класически. Чунчуков задържа между двама и намери Зехиров, той отклони към Мариян Огнянов, който от втория опит насочи топката във вратата. Само седем минути по-късно Цветелин Чунчуков се възползва от грешка в отбраната на Верея и реализира, останал сам срещу Аргилашки. Това бе първият гол на нападателя с екипа на Черно море.

В 85-ата минута Верея можеше да стигне до почетен гол, но след удар на Бенгюзов от дистанция топката срещна десния страничен стълб. В последната минута Марек Кузма от Черно море също нацели гредата, след хубав самостоятелен пробив.

С този успех Черно море събра актив от 6 точки. Верея пък е само с 1.