Черно море рухна в последните минути срещу ЦСКА в Каварна (Видео)

19.02.2017 / 14:22 16

Снимка: Sportal.bg

След късни голове Черно море изгуби от ЦСКА-София с 0:2 в първия си пролетен мач от 20-ия кръг на Първа лига в Каварна.

Резултатът откри Руи Педро в 85-ата минута, а в добавеното 5-минутно продължение отново той удвои. Така ЦСКА остава трети, но вече с 6 точки преднина пред четвъртия Черно море.

За "моряците" дебют записаха Войтех Шром, Борислав Балджийски, Хосе Пируло и Филип Хлупик.

Срещата започна с минута мълчание, тъй като днес се навършват 144 години от обесването на Васил Левски.

Гостите започнаха по-добре двубоя, но постепенно Черно море изравни играта и на свой ред организира две добри атаки. При втората Балджийски центрира отляво, но Недялков успя да изпревари Бакари, изчиствайки в корнер, пише Sportal.bg.

В 20-ата минута Черно море можеше да открие резултата, когато се заформи страхотно меле в наказателното поле на ЦСКА-София, но изключително опасен шут на футболист на домакините срещна тялото на Паланков, който се намираше пред Георги Китанов и така, без да иска, централният бранител на моряците предотврати почти сигурен гол.

В 26-ата минута вратарят на домакините Щорм изрита силно топката напред, Бакари се пребори с Перес и изведе перфектно Балджийски, който обаче стреля изключително неточно от границата на наказателното поле. В тази ситуация нападателят на моряците можеше да си поеме топката и да напредне още, тъй като бе оставен непокрит.

В 38-ата минута добра атака на варненци завърши с шут на Балджийски по земя, който Китанов изби в корнер.

До края на полувремето футболистите на Стамен Белчев опитаха на два пъти да застрашат домакинската врата с центрирания в наказателното поле, но в крайна сметка не успяха и първата част приключи при 0:0.

Второто полувреме започна с натиск на Черно море, но в 52-рата минута ЦСКА-София създаде най-чистото положение до този момент. Арсенио изведе Руи Педро, но изстрелът на халфа от 16 метра попадна право в ръцете на Щорм.

В 61-ата минута Арсенио Нунеш стреля технично и след рикошет топката мина на сантиметри покрай лявата греда на домакинската врата. Само 120 секунди по-късно Рубен Пинто бе изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, но стреля слабо и Щорм улови.

В 81-ата минута резервата Кирил Десподов се освободи от защитник на домакините и изведе отлично Нунеш, който стреля по земя от границата на наказателното поле, но в аут.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Руи Педро бе изведен за пореден път зад защитата на Черно море и с шут отблизо откри резултата. 6 минути по-късно отново Педро с нисък удар отблизо фиксира крайното 0:2.

Състави

ЧЕРНО МОРЕ: 30. Шорм, 73. Сукуп, 5. Станчев, 84. Паланков, 17. Костадинов (88 - 98. Йосков), 6. Цветков, 21. Илиев, 70. Балджийски (79 - 29.Кузма), 13. Коконов, 77. Хосе Лопес Пируло (68 - 66. Хлупик), 9. Бакари

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 23. Дюлгеров, 5. Перес, 14. Бодуров, 3. Недялков, 6. Пинто (86 - 17. Шимао), 20. Бумал, 26. Кулма (73 - 19. Десподов), 21. Руи Педро, 10. Нунеш, 24. Кубемба (81 - 29. Ангелов)

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Илиев, Бакари/Кулма