Черно море с домакинска победа в Елитната група до 19 години

17.09.2020 / 07:15 0

Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море записа успех с 2:0 срещу Витоша Бистрица у дома в мач от 8-ия кръг на Елитната група до 19 години.

“Моряците” на Мартин Христов откриха резултата в 30-ата минута чрез Росен Стефанов, а в 82-рата минута Радослав Златев реализира за 2:0. И двете попадения бяха отбелязани с глава след заучени положения.

Иначе срещата започна добре за домакините, които можеха да открият резултата още в петата минута. Светослав Николов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира. До края на първата част положения изпуснаха още Радослав Златев, Росен Стефанов и Наско Янков.

“Моряците” не стартираха по най-добрия начин второто полувреме. В 47-ата минута Росен Стефанов сгреши в собственото наказателно поле, топката му бе отнета, но футболист на гостите стреля над вратата. Малко след това Паоло Пасков удари греда, а Петър Иванов изпусна от чиста позиция. В 85-ата минута Денислав Славов получи директен червен картон за много груб фаул в средата на терена.

“Моряците” заемат четвърта позиция в класирането на точка за Лудогорец и Ботев Пд, и на 4 от лидера Левски. В следващия кръг Черно море гостува на Берое в Стара Загора. Мачът е на 25 септември (петък) от 17 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Алекс Цеков (46-Петър Иванов), Росен Стефанов, Наско Янков, Берк Джевдет, Димитър Ралчев, Калин Георгиев, Светослав Николов, Радослав Златев, Тони Иванов (55-Теодор Тотев – 75 – Денислав Славов), Паоло Пасков.