Черно море с първа грешна стъпка! Изпусна куп положения и завърши 1:1 у дома с Етър (снимки и видео)

27.07.2019 / 20:33 0

Черно море записа първа грешна стъпка в родния футболен елит. Току-що варненци направиха 1:1 с Етър и след 3 кръга са със 7 точки.

"Моряците" водиха през голяма част от двубоя след попадението на Димитриос Хантакиас в 23-ата мин., но в 77-ата мин. великотърновци изравниха с гол на бившия футболист на варненци Даниел Младенов. Това всъщност бе единственият удар на гостите на "Тича".

Домакините изпуснаха своя съперник, като се разминаха на няколко пъти с гола.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на отбора-домакин. Варненци владееха инициативата и не позволяваха изненади в последната линия от играта си. Териториалното надмощие водеше логично и до напрежение пред Иванов. Ндонгала, Родриго и Андраде не спираха да притесняват съперниковия страж, а ефектът от това не закъсня. След 23 минути Хантакиас засече с глава центриране от ъглов удар на Родриго и даде предимство на варненци. Последваха скоростни атаки на Иса и Ндонгала, но късметът покри състава на гостите. Ндонгала се озова в прекрасна позиция за стрелба в средата на полувремето, шутира, но кълбото се отби в тялото на Даниел Младенов. Футболистът на Черно море претендираше за игра с ръка, като повторенията доказаха, че такава наистина е имало, макар и по-скоро без умисъл. Преди почивката Иса можеше да удвои преднината на домакините, но се оказа с няколко сантиметра зад последния в отбраната на великотърновци.

Така до паузата между двете полувремена Черно море разполагаше с аванс в резултата. Втората част не се различаваше особено много от предходната, като предимството на домакините не само се запази, но ако не бяха пропуските на Андраде и Ндонгала, можеше да бъде удвоено. Впечатление направи и представянето на влезлия като резерва Кардосо. По-малко от минута след като той се появи на терена стреля силно, но вратарят на Етър спаси. По-късно продължително разбъркване доведе до хаос в полето на Иванов, който на първо време изби топката, но последва добавка на Иса. Щастлив рикошет в тялото на негов съотборник лиши варненци от нов гол във вратата на Етър. Амбициите на домакините бяха попарени в 77-ата мин. , когато 1:1 направи Даниел Младенов. Той се разписа с глава след центриране по десния фланг на атаката на гостите. Това бе и първата по-сериозна опасност пред вратата на варненци в целия двубой.

До края на мача домакините натиснаха, а в последните секунди от добавеното време Исмаил Иса пропусна да им донесе победата. Родриго центрира отдясно, но нападателят не можа прати топката в мрежата.

ЧЕРНО МОРЕ - ЕТЪР 1:1