Черно море с втора победа поред, въпреки съдийската тесла. Феновете аплодират Курьор (снимки/видео)

31.08.2018 / 22:49 9

Отборът на Черно море взе втора победа поред, след като спечели срещу Витоша с 1:0 в мач от седмия кръг в Първа лига на стадион "Тича". Домакините бяха сериозно ощетени от асистента Мирослав Желев, който след почивката отмени несправедливо гол на Георги Илиев и спря две голови атаки на "моряците" с измислени засади. Загубата пък е четвърта за бистришките тигри.

От трибуните срещата наблюдават Красен Кралев и Петър Хубчев, както и Матиа Курьор. Последният увековечи завинаги името си в историята на Черно море, след като вкара победния гол във финала за Купата на България срещу Левски, който позволи на варненци за първи път да вдигнат трофея. Феновете в сектор "А" посрещнаха с овации Курьор, а някои от тях се снимаха с него.

Резултатът бе открит от домакините още в 3-тата минута. Тогава при едно центриране от фаул на Георги Илиев топката отскочи след въздушен двубой към Мирослав Енчев, който я насочи към вратата и Наско Милев пред голлинията я добута с крак в мрежата.

В 24-тата минута Радослав Василев изтърва да удвои.  Нападателят нахлу сам в пеналта, шутира незабавно, но вратарят Кристиян Василев изби.

В 38-ата минута Кристиян Василев не позволи и на Георги Илиев да го преодолее.

След почивката варненци продължиха да са по-активни и настървено търсят втори гол.

В 57-ата минута реферът ощети Черно море. Георги Илиев вкара красив гол с левия крак, след като от въздуха изпрати кълбото в мрежата, но асистентът Мирослав Желев вдигна засада. Тв повторенията, обаче показаха, че такава няма, тъй като Тодор Гочев покрива капитана на "моряците".

Минута по-късно Желев отново спря със засада голова атака на Илиев, а повторенията отново показаха, че е сбъркал за втори път.

В 69-ата минута Анти Рениа от гостите получи тежка контузия в лявото рамо, бе изкаран с носилка от терена и откаран с линейка в болница.

В 80-ата минута тъчреферът Желев тотално се оля, след като спря опасна атака по десния фланг на Мартин Минчев с несъществуваща засада.

Противно на логиката и това, което се случва на терена, Витоша пропусна да изравни в 83-тата минута. Стефан Христов пое пас на Лазаров и от малък ъгъл уцели дясната странична греда, въпреки че можеше да подаде на непокрития Наско Милев.

В последните секунди на 4-минутното продължение Мартин Минчев пропусна да удвои резулатата. Талантът изскочи сам срещу вратаря и тръгна да го лъже, но Кристиян Василев измъкна с ръка топката от крака му.

Съставите:

Черно море: Макенджиев, Енчев, Димов, Хасани, Кононго, Ндонгала (86-Божилов), Панайотов, Илиев (69-Минчев), Витанов, Кики (46-Зехиров), Василев

Витоша: Кр. Василев, Гочев, Мутафчийски, Цанков, Рениа (69-Гьонов), Климентов (79-Амзин), Купенов, Котев, Лазаров, Милев, Христов

Съдия: Петър Костадинов

Жълти картони: Витанов/Христов, Гочев, Цанков