Черно море се върна в Топ 6 след минимална победа над Царско село

06.03.2020 / 19:26 0

Черно море победи с 1:0 Царско в първия мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Така тимът на Илиан Илиев се завърна в Топ 6 като измества Берое. Двата тима са по 37 точки, "моряците" са с по-добра голова разлика, но старогазорци имат мач по-малксо - утрешното им гостуване на ЦСКА София. Единственото попадение в срещата бе записано на Даниел Димов,в чийто крак се удари топката след пряк свободен удар на Матиас Курьор.

В 13-ата минута Мирослав Будинов отправи изстрел с глава, но Митрович улови без проблем. В 24-ата минута Илиан Илиев центрира от фаул, а топката попадна право в ръцете на Джони Пласид, същата ситуация се повтори и три минути по-късно. В 29-ата минута Родриго бе спънат на границата на наказателното поле. "Моряците" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Матиас Курьор и успя да я вкара във вратата на Джони Пласид след рикошет в крака на Даниел Димов. Малко след това Илиан Илиев-младши излезе сам срещу Пласид, но не успя да завърши. В 41-ата минута Хулио Родригес пусна топката към Курьор, който обаче стреля встрани от вратата.

Десет минути след подновяването на играта Илиан Илиев стреля в аут. В 80-ата минута Маренго подаде успоредно на голлинията, но защитник на Черно море се справи. Четири минути по-късно Андерсон Кордейро се откъсна от защитата на "моряците" и напредна, но Стефан Станчев успя да го стигне и да предотврати по-опасен удар. Топката попадна точно в ръцете на Митрович. Последва добър шанс за домакините, които организираха контраатака, Курьор подаде на Денислав Ангелов вместо да бие, но пасът бе силен. В последната минута на добавеното време Денислав Ангелов напредна през центъра на терена, но Пласид успя да се справи със ситуацията, блокирайки удара на младия футболист на Черно море.