Черно море се върна в Топ 6 след победа над Дунав в Русе (видео)

19.11.2017 / 14:21 9

Черно море се завърна на шестото място в класирането на Първа професионална лига, след като в мач от 16-ия кръг победи с 1:0 Дунав като гост.

Единственият гол в Русе падна в 13-ата минута, когато след неуспешен опит за удар на Мариян Огнянов Биксент Карагерен прати топката в собствената си мрежа. Варненци вече с актив от 24 точки, с 1 повече от Верея, който утре посреща Дунав. Ситуацията при отбора на Малин Орачев продължава да е трагична. "Драконите" се намират на 13-а позиция със само 11 точки.

Домакините от Русе започнаха по-добре двубоя, но в 13-ата минута гостите от Варна се възползваха от първата си ситуация. Георги Илиев проби в наказателното поле, след което центрира. Мариян Огнянов се размина с топката, но там Бирсент Карагарен се намеси лошо, пращайки кълбото в собствената си врата. В 16-ата минута “моряците” пропуснаха отличен шанс да вкарат втори гол. Атанас Зехиров центрира отдясно, Огнянов не успя да нанесе удар, топката попадна в Амаду Сукуна, който стреля, но след рикошет кълбото излезе в ъглов удар. Страхотна възможност се откри за Дунав в 32-ата минута, когато Васил Шопов центрира от корнер, а Мирослав Будинов отклони топката с глава, но тя профуча на сантиметри от целта.

В 60-ата минута бившият футболист на "светлосините" Антон Огнянов се откъсна от защитата, след което стреля много мощно, но Станислав Антонов показа класа, избивайки кълбото в корнер. В 75-ата минута “драконите” направиха бърза контраатака, която обаче завърши с разочароващо центриране на Божидар Васев. В последните секунди Амаду Сукуна остана очи в очи със Станислав Антонов, но стражът на домакините за пореден път се оказа победител в този сблъсък. Това бе и последната интересна ситуация в срещата от 16-ия кръг на Първа лига.

Дунав - Черно море 0:1

Голмайстор: Карагарен (13-авт.)

Дунав: Антонов, Хубчев, Ларин, Марем, Патев (46 Ненов), Димов (67 Бр. Костадинов), Жатоба, Шопов, Васев, Карагарен, Будинов (60 Д. Георгиев)

Черно море: Михайлов, Станчев, Хасани, Ал. Александров, Зехиров, Г. Илиев (89 Янчев), 22. М. Огнянов, 81. А. Огнянов (71 Сукуп), Цветков, Старокин, Сукуна (90 Минков)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Шопов, Димов; Хасани

Стадион: “Градски”, Русе